Dota 2

The International 5 Open Qualifiers galipleri belli oldu

Valve The International 5 davetlerini açıkladığında, daha önceki International’larda olmayan bir sistemi oyunculara tanıtmıştı.Open Qualifers(Açık Elemeler) adı verilen bu sistem, herhangi bir şekilde davet almayan fakat bu büyük turnuvada yer almak için bir şekilde şanslarını denemek isteyen takımlar için inanılmaz bir fırsattı. 16 ve 18 Mayıs arasında gerçekleşen bu elemelerde yüzlerce takım International şansı için birbirleriyle mücadele etti. BO3 formatında oynanan yarı final ve final maçları dışında karşılaşmaların BO1 formatı üzerinden yapıldığı Açık Elemeler’in galipleri ise sonunda belli oldu.

Avrupa Açık Elemeleri

Kıyasıya geçen mücadeleler sonucunda Avrupa Bölgesel Elemeleri’ne katılma şansını elde eden takım Rus, Yellow Submarine ekibi oldu. Daha önce Go4Dota2 turnuvasında birinci olan takım başarılı bir performans ortaya koyarak rakiplerini geride bıraktı. Avrupa elemelerinde kesin finallere kalacağını düşündüğümüz Moscow Five, 4 Clovers & Lepricon, Basically Unknown gibi takımlar ise önceki turlarda beklenmedik bir şekilde rakiplerine yenilerek International şanslarını kaybettiler.

Amerika Açık Elemeleri

Birbirinden güçlü isimlerin yer aldığı Amerika Açık Elemeleri diğer elemelere göre daha heyecanlı geçti diyebiliriz. The Regional Qualifiers’a katılma hakkı kazanan Summer’s Rift takımı, kadrosunda gerçekleşen bir değişiklik sonucu Valve tarafından diskalifiye edilmişti. Bu takımın yerini ise eHug takımı seçilmişti. Hala Open Qualifier’a katılma hakkı bulunan Summer’s Rift bu şansı değerlendirmiş fakat başarılı olamamıştı. American Open Qualifiers’ın galibi ise, oyuncuları daha önce Union Gaming’de yer alan ve Twitch.tv yayın skandalına konu olan Unknown.xiu oldu.

Çin Açık Elemeleri

Çin Açık Elemeleri diğer elemelere göre daha sakin geçti. Yarı finallere kadar gelen takımlardan bazıları aslında ismi pek duyulmamış olan takımlardı. Final karşılaşmalarında Newbee.Miracle takımını 2-0 mağlubiyet eden Wings Gaming takımı asıl elemelere katılma şansını elde etti.

Güneydoğu Asya Açık Elemeleri

Güneydoğu Asya Açık Elemelerin’nin galibi ise yarı final karşılaşmasında Nvidia Aces takımını, finallerde ise Execration takımını geride bırakan Invasion eSports takımı oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir