Dota 2

Winter Major ile ilgili ilk detaylar açıklandı

Prosfesyonel Dota 2 arenasının yeni şampiyona sistemi “Majors” ilk defa bu ay Frankfurt’ta sonbahar dönemi turnuvası “Fall 2015” ile start alıyor.Frankfurt için geri sayıma başladığımız şu günlerde Valve’dan kış dönemi oynanacak Major ile ilgili ilk açıklama geldi.

Dota2.com ve resmi twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, resmi kış dönemi turnuvası olacak olan “Winter Major” için takım başvuruları Franfurt’taki şampiyona biter bitmez, 22 Kasım 2015 tarihinde başlayacak. Yaklaşık iki hafta boyunca sürecek olan dönem sonunda Valve, yine takımlara tabiri caizse transfer yasağı getirecek. Kadrosunda bu dönemden sonra değişiklik yapan takımlar direkt davetiye veya eleme grubu için davetiye alamayacak. Hatırlanacağı üzere The International 2015’in direkt katılımcısı Team Empire kadro değişikliğinden dolayı Fall 2015 eleme gruplarına davetiye alamamış ve yüzlerce takımın katıldığı açık elemelerden gelerek, Avrupa bölgesinin eleme gruplarına kalabilmişti.

Valve’ın açıklamasında yine her takımın iki tane yedek oyuncu bildirebileceği belirtiliyor. Yedek oyuncular ile as oyuncuların kendi aralarında yer değişmesi durumunda cezai bir yaptırımın ise olmayacağı söylendi. 22 Kasım’dan itibaren dileyen tüm Dota 2 takımlarının Major elemeleri için başvuru yapabileceğini ekleyelim.

Winter Major ile ilgili verilen ilk bilgiler bu şekilde oldu. Turnuvanın ne zaman ve nerede oynanacağına dair halen bir detay verilmiş değil. Önümüzdeki günlerde, özellikle de Frankfurt Fall Major’ın ardından daha fazla açıklama yapılmasını bekliyoruz. Bir şey öğrendiğimiz gibi sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir