Haber

CLG, Hearthstone sahnesine giriş yapıyor

Amerikalı güçlü espor organizasyonu CLG, Sebastian “Xixo” Bentert, Frederik “Hoej” Nielsen ve Kim “Surrender” Jung-soo ile Hearthstone sahnesine giriş yapıyor.

Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Hearthstone takımı kurduğunu açıklayan Counter Logic Gaming, geçtiğimiz aylarda Hearthstone takımını dağıtan Na’Vi ekibinden Sebastian “Ostkaka” Engwall hariç tüm oyuncuları bünyesine kattı. Ostkaka ise diğer takım arkadaşlarının aksine iki ay önce yeni bir anlaşma yapmış ve Alliance’a katılmıştı.

Takıma katılan oyuncuların hepsi yetenekli ve övgüyü hak eden oyuncular. Xixo Temmuz ayında  StarLadder i-League StarSeries Sezon 2’yi, OGN Hearthstone Masters Sezon 2’yi, Hoej ise 2015 yılında Gfinity Summer Masters II’yi kazanma başarısı göstermişti.

Xixo transfer haberleriyle ilgili yaptığı açıklamada, “Bir çok espor organizasyonu ile konuştuktan sonra CLG’nin en iyi seçim olacağına karar verdik ve buraya katıldık. Takım arkadaşlarım Surrender ve OGN ile çalışmaya devam edeceğim için çok mutluyum. CLG bize çalışmamız için gereken her şeyi sağladı ve inanıyorum ki yakın zamanda Hearthstone sahnesindeki en iyi ekip olacağız” ifadelerini kullandı.

CLG’nin yeni üçlüsü 12-15 Ocak tarihlerinde Dünya Elektronik Spor Oyunları 2017’de ilk kez sahneye çıkacak. Ayrıca üç oyuncu da takıma bağlılıklarını göstermek adına saçlarını mavi renge boyattı. Takımın ilk kez katıldığı Hearthstone sahnesinde başarılı olup olamayacağını bekleyip göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir