League of Legends

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi 8. hafta

EU LCS’te 2016 Yaz Mevsimi’nin 8. hafta karşılaşmaları tamamlandı.

Fnatic 0 – 2 Splyce

Fnatic’i yenmeyi başaran Splyce bu galibiyetle birlikte ikinci sıraya yükseldi. 35 dakika süren ilk maçta başa baş geçen bir mücadele izledik. Harita üzerinde iyi koordine olan Splyce fazladan aldığı kuleler sayesinde ufakta olsa avantaj yakaladı. Bireysel anlamda orta koridor Sencux ve üst koridor oyuncusu Wunder’ın performansı alınan galibiyette belirleyici rol oynadı. 35 dakikanın ardından 16-10 skorla maçı kazanan Splyce seride öne geçti.

Splyce serinin ikinci maçında çok daha iyi bir oyun sergileyerek ezici bir galibiyet aldı. Mücadele 30 dakika sürerken iki takımda bir hayli kontrollü oyun ortaya koydu. Splyce rakibine karşı 10k üstünde altın farkı elde ederek 7-1’lik sonuçla galip geldi. Özellikle ormancı Trashy’nin Elise ile erken oyunda yaptığı baskınlar maçın kilit noktası oldu. İyi bir bir takım oyununun ardından 2-0 galip gelen Splyce ikinci sıraya yükseldi.


H2K Gaming 2 – 0 Team Vitality

Son haftalarda düşüş yaşayan H2K Gaming, Team Vitality’i 2-0 yenerek galip geldi. Birinci maç 33 dakika sürdü ve ilk dakikalardan itibaren oyunu kontrolü altına alan H2K karşılaşmadan rahat bir galibiyet ile ayrıldı. Team Vitality’e maç boyunca hamle şansı tanımayan H2K 15-5 gibi kesin bir skorla maçı kazandı.

Team Vitality serinin ikinci karşılaşmasında nispeten daha iyi bir performans sergilese de maçı kazandıracak hamleleri yapmakta zorlanmaya devam etti. Maçın kaderini belirleyen isim ise orta koridor oyuncusu Ryu oldu. Cassiopeia ile erken oyunda aldığı skorların ardından kar topu etkisi yakalayan oyuncu 8-3-4’lük skoruyla takımına büyük bir katkı sağladı. İkinci maçı da fazla zorlanmadan kazanan H2K puanı alan taraf oldu.


Origen 0 – 2 Giants Gaming

Serinin iki maçında da harika bir takım oyunu oynayan Giants Gaming puanı alan taraf oldu. Birinci karşılaşmanın erken aşamasında art arda aldığı skorlarla öne geçen Giants hataya yer vermedi ve sistemli bir şekilde hareket etti.  Rakibinin harita üzerindeki hamlelerine yanıt veremeyen Origen maçtan tamamen koptu ve savunmaya geçti. Farkı iyice açan GIA 32. dakikada 17-3 skorla maçı bitirdi.

Serinin ikinci mücadelesinde de durum değişmedi ve Giants yine ezici bir galibiyet aldı. Üst koridor oyuncusu Smittyj ormancısı Maxlore’un da başarılı baskınlarının ardından aldığı skorlara güç patlamasına çok erken ulaştı. Fiora ile durdurulması zor hale gelen Smittyj takımının galibiyetinde önemli rol oynadı. 35 dakikanın ardından 16-5 ile galip gelen Giants Gaming böylece seriyi 2-0 kazandı.


G2 Esports 2 – 0 Unicorns of Love

Lider G2 Esports, Unicorns of Love karşısında kayıp yaşamadı ve galibiyet serisine devam etti. 26 dakika gibi çok kısa sürede biten birinci maçta G2 ekibi 16-4 skorla maçı kazandı. Takımın yıldız ormancısı Trick’in 6-0-6’lık Nidalee performansı maça damgasını vuran oldu. Çok iyi bir maç çıkaran G2 kolay bir galibiyetin ardından seride öne geçti.

Serinin ikinci maçında kaldığı yerden devam eden G2 Esports 34 dakika süren mücadelede yine ezici bir şekilde galip geldi. İkinci maçta bireysel performansı ile ön plana çıkan isim ise 10-2-7’lik Kassadin oyunu ile PerkZ oldu. 34 dakikanın sonunda 20-7 gibi tatmin edici bir sonuçla maçtan galip gelen G2 seriyi kazanmış oldu.


Schalke 04 0 – 2 Roccat

Ligin son sırasındaki Roccat favori gösterilmediği seride Schalke 04’ü yenmeyi başardı. Serinin ilk karşılaşması 40 dakika sürdü ve Roccat 17-5 ile maçı kazanmayı başardı. Nişancı Steeelback 7-0-6 Jhin oyunuyla adından söz ettiren oyuncu oldu. Sabırlı şekilde oynayan Roccat iyi bir mücadelenin ardından galibiyete ulaştı.

Başarılı takım oyununu ikinci maça da yansıtmayı başaran Roccat 35 dakika süren karşılaşmada 20-9 sonuçla maçı kazandı. Schalke’nin hatalarını iyi kollayan Roccat temiz bir oyun çıkardı ve rakibi tarafından zorlanmadı. Ormancı Memento ve takımın yıldız orta koridor oyuncusu Betsy’nin bireysel performansı bir hayli üstündü. Seriyi 2-0 kazanan Roccat uzun bir aradan sonra galibiyete ulaştı.


2. Gün

H2K Gaming 0 – 2 Splyce

Haftanın birinci gününde ikinci sıraya yükselen Splyce, H2K Gaming’i de mağlup ederek yerini korudu. Serinin birinci karşılaşmasını 23 dakika gibi alışılmışın dışında bir sürede bitirmeyi başaran Splyce harika bir oyun sergiledi.  12-5’lik skor ve 10k toplam altın üstünlüğü ile maçı kazanan Splyce seride 1-0 öne geçti.

İkinci karşılaşmada da aynı performansını devam ettiren Splyce 32 dakika süren mücadelenin ardından büyük bir üstünlükle galip geldi. 17 skor almayı başaran ekip rakibine sadece 6 skor verdi. 10k üzeri altın farkı yakalayan Splyce’da ormancı Trashy 3-0-11 Rek’Sai oyunu ile maçın yıldızı oldu.


Giants Gaming 2 – 0 Team Vitality

Ligin yükselişte olan takımlarından Giants Gaming çok başarılı bir takım oyununun ardından Team Vitality’i yenmeyi başardı. Serinin birinci maçında rakibine sadece 1 skor veren Giants 10 skor aldı ve büyük bir altın üstünlüğü ile 30 dakikanın sonunda maçtan galip ayrıldı.

Serinin ikinci karşılaşmasında da farklı bir durum yaşanmadı. Daha iyi hamleler yapmayı başaran Giants Gaming erken oyunda kontrolü eline aldı. Sistemli hareket eden takım 34 dakika süren ikinci maçta 12-3’lük skorla maçı bitirdi. Orta koridor oyuncusu Night 6-0-4’lük Viktor performansıyla maçın parlayan ismi oldu.


G2 Esports 2 – 0 Schalke 04

Lider G2 Esports, Schalke 04 karşısında da kayıp yaşamadı ve galibiyet serisini devam ettirdi. Serinin ilk maçı bir hayli kısa sürdü ve 27 dakikanın sonunda G2 11-3 skorla galibiyete ulaştı. Yıldız ormancı Trick’in Gragas ile 5-1-5’lik bireysel performansı alınan galibiyette önemli rol oynadı.

İkinci mücadelede Schalke 04 varlığını hissettirmeyi başarsa da galibiyet için yeterli olmadı. Karşılaşma 40 dakika sürerken 19-7’lik sonuçla G2 maçı kazanan taraf oldu. Orta koridor oyuncusu PerkZ 8-1-5 gibi harika bir oyun ortaya koyduğu LeBlanc ile maçta ön plana çıkan isim oldu.


Unicorns of Love 2 – 0 Roccat

Son sıradaki Roccat karşısında kusursuz bir takım oyunu oynayan Unicorns of Love puanı alan takım oldu. 28 dakika süren serinin birinci maçında UOL 14 skor almayı başarırken rakibine sadece 1 skor verdi. 15k altın üstünlüğü ile mücadeleden galip gelen UOL çok temiz bir oyunun ardından seride öne geçti.

Serinin ikinci karşılaşması biraz daha uzun sürse de yine büyük bir üstünlükle Unicorns of Love maçı kazanmayı başardı. 34 dakikanın ardından 25-9 gibi tatmin edici bir sonuçla galip gelen UOL’da nişancı Veritas 9-0-7 Ezreal performansı ile maça damgasını vurdu.


Origen 1 – 1 Fnatic

Günün en çekişmeli geçen serilerinden olan bu mücadelede Origen ve Fnatic berabere kaldı. 32 dakika süren serinin birinci maçında galibiyeti elde eden takım Origen oldu. Erken dakikalarda aldığı skorlarla kar topu etkisine yakalanan PowerOfEvil 10-1-4 Cassiopeia oyunuyla takımının aldığı galibiyette önemli rol oynadı. 21-8 ile maçı bitiren Origen seride öne geçmiş oldu.

İkinci karşılaşmada toparlanan Fnatic daha iyi bir takım oyunu sergileyerek ilk maçtaki hatalarını tekrarlamadı. 38 dakika süren mücadeleden 15-8 ile galip ayrılan FNC özellikle oyunun geç aşamasında performansını ikiye katladı. Ormancı Spirit’in Rumble ile başarılı baskınları maçın kaderini belirleyen konu oldu. Serinin ikinci maçını kazanan FNC böylece beraberliği elde etti.


EU LCS’te 2016 Yaz Mevsimi’nde 8. hafta sonunda puan durumu şu şekilde oluştu:

Cn_z9e-VIAASE3l

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir