League of Legends

Fnatic’in 2017 kadrosu belli oldu

EU LCS’in en köklü takımlarından birisi olan Fnatic, 2017 sezonu için Soaz, Amazing, Caps, Rekkles ve Jesiz ile anlaştı. Fnatic’ten ayrılıp Origen’e transfer olan Soaz de böylelikle yuvaya geri dönerken, Dark Passage takımından tanıdığımız Caps de kadrodaki sürpriz isim olarak öne çıkıyor.

2016 yılını büyük bir hayal kırıklığı ile kapatan Fnatic, 2017 yılı için iddialı bir kadro kurdu. Febiven’in de takımdan ayrılması ile geçtiğimiz yılki kadrosundan sadece Rekkles’ı tutan organizasyon, görece “tartışmalı” transferler gerçekleştirdi. Yeni kadroda öne çıkan ilk isimler Soaz ve Amazing. Origen kurulduğundan beri takımda olan ikili, geçtiğimiz ay takımdan ayrıldıklarını açıklamıştı. İstikrarlı bir oyuncu olan Amazing’in Fnatic’e transferleri soru işaretlerine neden oldu. Daha büyük soru işaretleri ise Soaz ismi üzerinde yoğunlaştı. Origen’de geçirdiği süre boyunca performansı düşen ve iş etiği konusunda sürekli eleştirilen Soaz’in, Fnatic’in katı yönetimine nasıl ayak uyduracağı merakla bekleniyor.

Bununla beraber öne çıkan diğer bir isim ise Caps oldu. Dark Passage’a mevsim finallerinden hemen önce katılan ve takımın şampiyonluğunda büyük bir rol oynayan oyuncunun yetenekli olduğu ve şansını EU LCS’te deneyeceği biliniyordu. Xerxe’nin Unicorns of Love’a gitmesinden sonra Caps’in de Fnatic’e transfer olması hayranlarını sevindirdi. Dark Passage ile IWCQ 2016’ya yaş haddinden dolayı katılamayan Caps, EU LCS’te çok daha tecrübeli ve yetenekli rakipler ile mücadele edecek.

Jesiz tercihi de sorgulanan transferlerinden birisi oldu. Geçtiğimiz mevsimi Immortals’ta koç olarak geçiren oyuncu, daha önce SK Gaming’de orta koridor oyuncusu olarak forma giymişti. YellowStar’ın boşluğunu doldurmaya çalışacak olan Jesiz’in işi oldukça zor.

Baktığımızda çok rastgele bir kadro kuruyormuş gibi gözüken takımın EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde sıkıntı yaşayacağı hemen hemen kesin. Yeni ve birbiriyle sinerjisi çok az olan kadronun alışma sürecinden sonra daha olumlu bir grafik çizmesini bekleyebiliriz. Soaz-Amazing-Rekkles büyük bir tecrübe katarken Caps’in kendisini göstermesi ile Fnatic mevsim sonuna doğru gerçek performansını Vadi’ye yansıtacaktır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir