League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 6.11 yaması

Çok sayıda şampiyon ve eşyaya güncelleme getiren LoL 6.11 yaması bugün yayınlandı.Bir önceki 6.10’a göre nispeten daha kapsamlı olan 6.11 yamasında birçok şampiyonun dışında hatırı sayılır miktarda eşya da güncellemeden geçti. Bunun dışında Elmas ve üzeri sıralamadaki oyuncular için iyileştirme içeren 6.11 ile Ringin Aslanı Gnar, Yaman Sıklet Mundo, Şimşek Yumruk Volibear kostümleri de oyundaki yerini alacak.

Yamanın önemli değişiklikleri şu şekilde;

Şampiyonlar

Orta koridor şampiyonlarından Anivia‘nın Q yeteneğinin saniye başına kullandığı mana bedeli arttırıldı. Yine orta koridorun güçlü şampiyonlarından Azir‘in W yeteneğindeki yükler kullanılarak artık kulelere hasar verilemeyecek. Bunun dışında ultisinin süresinde azalma oldu ve bundan sonra her seviyede üç saniyeliğine etki edecek. Son olarak Azir’in ultisi takım arkadaşlarına ekstra hız da kazandırmayacak. Orta koridor ve nişancı için tercih edilebilen Corki‘nin ultisinin oranı arttırıldı. Ekko‘nun pasifindeki hedef başına bekleme süresi arttırıldı. Q ve W yeteneklerinin taban hasarı azaltılsa da oranlarında yükselme iyileştirmesi yapıldı. W yeteneğinin vermiş olduğu sersemletmenin süresinde azalma oldu. Üst koridor şampiyonlarından Illaoi‘nin Q yeteneği bu yamayla birlikte dokunaç oranını değil dokunaç hasarını arttıracak. W’nun hasarı artarken E yeteneğindeki yavaşlatmanın etki süresi azaldı. Ormancı şampiyonlardan Kindred‘ın pasifindeki bekleme süresi azaldı. Q yeteneğinin hasarı azalsa da damgalar ile orantılı artacak. E’nin yavaşlatma etkisi ve hasarı düşürüldü. Bir başka ormancı Nidalee‘nin pasifi Kolaçan’ın tetiklenme menzili azaldı. W yeteneğinin bekleme süresindeki sıfırlanma oranı azaldı. Nişancılardan Lucian‘ın Q ve W yeteneklerini menzili azaltıldı. Q’nun ilave saldırı gücü oranı arttırıldı. Son zamanlarda metanın güçlü şampiyonlarından Ryze’ın Q hasarında azalma oldu. Ultisinin bekleme süresinde de artış yapıldı. Swain’in Q yeteneğinin hasarı düşürüldü. Ultisinin iyileştirme etkisi de aynı şekilde düşürüldü.

Eşyalar

Atiklik Çizmeleri‘nin hareket hızında ufak da olsa azalma yapıldı. Savaşçı Çizmeleri‘nin vermiş olduğu saldırı hızı arttı. Üçlü Kuvvet, 6.11 ile Coşku yerine Sokarca ile oluşturulacak. Eşyanın vermiş olduğu kritik vuruş ihtimali kaldırıldı. Bekleme süresinde azalma ve saldırı hızı etkileri arttı. Altın bedeli düşürüldü. Sokarca‘nın altın bedeli ve saldırı hızı arttırıldı. Aklın Sonu‘nun bedelinde azalma meydana geldi.

Dinamik Sıra

Elmas ve üzeri sıralamada bulunan oyuncuların oyun bulma konusunda uzun süredir sıkıntı yaşadığı biliniyordu. Geçtiğimiz 6.10 yamasında Riot Games, MMR odaklı bir düzenleme ve iyileştirme yapacağını açıklamıştı fakat bunu gerçekleştirememişti. 6.11 yaması ile birlikte bu iyileştirmenin de yapılması bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir