League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 2. Hafta 3. Gün

Şampiyonluk Ligi’nde 2016 Yaz Mevsimi 2. hafta 3. gün karşılaşmaları tamamlandı.

Haftanın son günü Team Turquality – Oyunfor.Crew ve Beşiktaş.OyunHizmetleri – Dark Passage takımları arasındaki iki serinin ardından noktalandı. İlk seride başarılı bir performans ortaya koyan Crew ekibi rakibini 2-0 ile geçti ve puanı alan takım oldu.

Team Turquality 0 – 2 Oyunfor.Crew

Günün ilk maçında favori olarak Team Turquality gösterilse de galip gelen taraf  güzel bir takım oyunu ile Oyunfor.Crew oldu. Seçim ve yasaklama ekranından daha iyi tercihlerle ayrılan Crew ilk 15 dakika içerisinde aldığı skorlarla kontrolü eline geçirdi. Elde edilen bu avantajda ormancı Four ve Bard tercihinde bulunan destek oyuncusu Corpse’un katkısı bir hayli büyüktü. Team Turquality bu skorlara karşılık verse de maçı tam anlamıyla dengeleyemedi. Nihayetinde daha kontrollü hareket eden Crew rakibine oranla kule anlamında ciddi bir fark yakaladı. Oyunun 25. dakikasına geldiğimizde altın farkı 7 bin’e kadar çıktı. 30. dakikada TT’nin merkezine giren Crew ekibi son bir takım savaşının ardından maçı kazanan taraf oldu.

Serinin ikinci maçına çok hızlı bir şekilde başlayan Crew ilk karşılaşmadaki takım oyununu devam ettirdi. Erken oyunda TT’nin agresif ormancısı Reach’e fazla fırsat tanımayan Crew ekibi oyuncunun üzerine oynayarak baskısını ilk dakikalardan itibaren hissettirmeye başladı. Harita üzerinde doğru zamanda doğru yerde olan ve başarılı hamleler yapan Crew ormancısı Four bu noktada kilit oyuncu oldu. Takımın en iyilerinden olan nişancı Padden ise güç patlamasını çok erken yaşayarak 7-0-10 gibi kusursuz bir skor ile takımının aldığı galibiyette en önemli pay sahibi oldu. İki maçta da çok iyi oynayan Crew böylece seriyi 2-0 kazandı ve puanı alan takım oldu.


Beşiktaş.OyunHizmetleri 0 – 2 Dark Passage 

Haftanın en merakla beklenen serisinde Beşiktaş ve Dark Passage karşı karşıya geldi. Seriden iki takım arasında eşit bir mücadele geçmesi beklense de birinci maçta Dark Passage, rakibine nefes dahi aldırmadı. Beşiktaş’ın yasaklama seçim ekranında Syndra ve Draven gibi iyi olmasına karşın çok riskli iki tercih yapması birinci maçın kaderini belirleyen etmenlerden oldu. Yaptığı bu seçimler doğrultusunda istediğini vadiye yansıtamayan Beşiktaş maçı başından bitimine kadar geride devam ettirdi. Beşiktaş’ın elinde bulundurduğu bu kilit şampiyonlara skor imkanı tanımayan Dark Passage ilk dakikalardan domine etmeye başladığı oyunu 12-1 gibi ezici bir skor ile kazanarak serinin ilk maçında galip gelen taraf oldu.

Serinin ve haftanın son maçı nispeten daha eşit bir mücadeleye sahne oldu. 33 dakika süren maçta iki takım da karşılıklı aldığı skorlarla birbirine cevap verdi. Devam eden süre içerisinde gözle görülür derece bir altın farkı meydana gelmedi. Eşit bir şekilde devam eden maçta Dark Passage adına kilidi açan oyuncular ise performansı ile adından söz ettiren yeni ormancı Xerxe ve yıldız nişancı Zeitnot oldu. Beşiktaş cephesinde ise ormancı Rawbin maç boyunca neredeyse takıma sıfır katkı sağladı ve alınan mağlubiyette en büyük hata payına sahip oyuncuların başında geldi. 30. dakikada baronu alan Dark Passage maçı bitirecek hamleyi yapmayı başararak galibiyet için önemli adamı atan takım oldu. Beşiktaş’ın merkezine girmeden önce son takım savaşını da kazanan DP maçı bitirdi ve seriyi 2-0 ile tamamladı.


Şampiyonluk Ligi’nde ikinci hafta karşılaşmaları tamamlanırken puan durumu şu şekilde oldu:

şampiyonluk ligi 2016 2-3


2016 Yaz Mevsimi 3. hafta programı ise şu şekilde:

25 Haziran Cumartesi

  • 14:00 Çilekler – HWA Gaming
  • 16:00 SuperMassive – Beşiktaş.OyunHizmetleri
  • 18:00 Team Aurora – Oyunfor.Crew

26 Haziran Pazar

  • 14:00 Team Turquality – Çilekler
  • 16:00 SuperMassive – Dark Passage
  • 18:00 Oyunfor.Crew – Beşiktaş.OyunHizmetleri

27 Haziran Pazartesi

  • 18:00 Team Turquality – Team Aurora
  • 20:00 HWA Gaming – Dark Passage
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir