League of Legends

TBF 2016, 13 Ağustos’ta düzenlenecek

Riot Games Türkiye, League of Legends 2016 Türkiye Büyük Finali’nin yerini ve tarihini duyurdu.

Paylaşılan bilgilere göre Şampiyonluk Ligi’nin final mücadelesi 13 Ağustos 2016 tarihinde, geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Ülker Sports Arena’da oynanacak. Cumartesi günü gerçekleşecek olan final maçı, tüm aşamalar sonrasında rakiplerini elemeyi başaran iki ekibin mücadelesine sahne olacak. Takımların ligde göstermiş olduğu rekabet dikkate alındığında TBF bu yıl büyük bir çekişmeye ve heyecana sahne olacak gibi görünüyor.

Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde lig aşamasının sona ermesinin ardından ilk altı takım Türkiye Büyük Finali’ne katılmaya hak kazanacak. Riot Games Türkiye ofisinde oynanacak çeyrek final ve yarı finallerin ardından rakiplerini elemeyi başarıp finale kalan iki takım, Ülker Sports Arena’da binlerce izleyici önünde Türkiye’nin en iyisi olmak için mücadele verecek. Bu görkemli finalin kazananı şampiyonluk dışında başka önemli ödüller de kazanacak. Şampiyon takım ülkemizi IWCQ’da temsil etmek üzere Brezilya’ya giderek Dünya Şampiyonası’na katılmak için mücadele edecek.

Riot Games geçtiğimiz sene 10.000 biletli seyircinin katıldığı Türkiye Büyük Finali’nin biletlerinin ne zaman satışa çıkacağı ile ilgili henüz bir bilgi paylaşmadı. Yine de biletlerin önümüzdeki zaman diliminde satışa çıkması bekleniyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl biletlerin satışa çıkmasından çok kısa bir süre içerisinde tamamı tükenmişti. Bu nedenle hiç kuşku yok ki bu sene de tribünlerin tıklım tıklım olması bekleniyor. TBF 2016 ile ilgili yeni gelişmeleri yine sitemizden takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir