5mid AI

İçerik Üreticilerin %97’si Yapay Zekayı Kullanıyor

İçerik üretimi alanında yaşanan teknolojik gelişmeler, içerik üreticilerine yeni bir soluk getiriyor. Yapay zeka teknolojilerinin giderek yaygınlaşması, yazarlar, blog yazarları ve dijital içerik üreticileri için önemli fırsatlar sunuyor. Pek çok meslek gibi içerik üreticileri de yapay zekadan fazlasıyla faydalanıyorlar.

Bu alanda dünyanın ilk yapay zeka influencer’ı Aitana’yı bu haberimizde sizinle paylaşmıştık. Şimdi de gerçek içerik üreticilerin yapay zekadan nasıl faydalandıklarını ortaya koyan bir araştırma yayımlandı. CreatorNow’ın Business Insider’da yayımlanan araştırmasına göre, yapay zeka içerik üreticiler tarafından sanılandan çok daha fazla kullanılıyor. Ayrıca içerik üreticiler, yapay zekanın mesleklerini ellerinden alabileceğine de inanıyorlar.

Yapay zeka destekli araçlar, içerik üreticilerine zaman tasarrufu sağlarken ve içeriklerin kalitesini artırmaya da katkı sunuyor. Bu araçlar, içeriklerin daha alakalı ve kullanıcı odaklı olmasını sağlayarak, web sitelerinin arama motoru sıralamalarını iyileştirmeye katkıda bulunuyor.

Yapay zekadan faydalanan içerik üreticilerin yapay zeka ile ilgili görüşleri

Yapay zekadan faydalanan içerik üreticilerinin bir kısmı bu teknolojiyi faydalı bulurken, bazıları da gelecek için mesleki anlamda tehlikeli olarak görüyor.

İçerik üreticilerin yapay zekayı tercih etme nedenleri

İçerik üreticilerin yapay zekayı kullanma nedenlerine baktığımızdaysa ilk sıralarda metin çalışmaları yer alırken, tasarım ve data analizi işleri ardından geliyor.

İçerik üreticilerin yapay zekayı kullandıkları alanlar

İçerik üreticilerin yapay zekayı kullanma nedenleri ise daha hızlı ve verimli olma isteği olarak görünüyor.

En çok kullanılan yapay zeka araçları

En çok kullanılan yapay zeka araçlarına baktığımızda şaşırtıcı bir sonuç görünmüyor. ChatGPT bariz şekilde lider durumdayken, görsel üretmeye yarayan Midjourney 2. sırada yer alıyor. Son güncellemesi ile gündeme gelen Google Bard ise henüz liderlikten epey uzakta ve 3. sırada.

author
Yapay zeka ve teknolojik alandaki gelişmeleri takip edip, en önemli olanları 5mid'de paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir