CES 2023'ün Göz Bebeği Togg 5mid AI

Merakla Beklenen TOGG Fiyatı Belirlendi! Trumore Nedir?

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu veya kısaca Togg çok beklenen fiyat listesi açıklandı. 953 bin TL’den başlayan paket ile 1 milyon 215 bin TL arasında değişen paket ile TOGG görücüye çıktı.

TOGG Fiyat Listesi:

V1 RWD Standart Menzil: 953 bin TL

V2 RWD Standart Menzil: 1 milyon 55 bin TL

V2 RWD Uzun Menzil: 1 milyon 215 bin TL

Merakla Beklenen TOGG Fiyatı Belirlendi! Trumore Nedir?
Merakla Beklenen TOGG Fiyatı Belirlendi! Trumore Nedir?

Nasıl Sipariş Verebilirim?

Togg sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Trumore kamuoyuna duyuruldu. Bu uygulama, TOGG sahibi olmak isteyen herkese ön sipariş verme hakkı sunacak. Türkiye’nin doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı Togg T10X, çekiliş yöntemiyle belirlenecek kullanıcılarıyla 2023 yılı boyunca buluşacak. Açıklama ve sipariş detayları bu hafta içinde resmi siteden ve Trumore uygulamasından yayımlanacak.

Togg mobilite deneyimi tek bir uygulamada buluşuyor; Trumore.

Kazandıran, gezdiren, eğlendiren ve sürekli gelişen bir platform olarak Trumore, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir mobilite deneyimi vadediyor. Bu dijital platform FinTek, insurtek, blok zinciri, IoT, yapay zeka gibi yeni nesil teknolojilerle empatik, kullanıcı odaklı, akıllı ve kesintisiz bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Togg'un Dijital Platformu Trumore Yayımlandı!
Togg’un Dijital Platformu Trumore Yayımlandı!

Togg’un Geçmişi

Türkiye Otomobil Grubu (TOGG), Türkiye’nin otomobil sektöründeki ilk yerli otomobil girişimidir. Türkiye’nin önde gelen beş sanayi şirketi tarafından 2018 yılında kuruldu. İstanbul’da bulunan şirket, 100% yerli sermayeyle kuruldu ve Türkiye’nin otomotiv sektörü için önemli bir kilometre taşı olarak kabul edildi.

Yerli bir otomobil üretmek için tasarlanmıştır ve bu, Türkiye’nin otomotiv endüstrisine büyük bir katkı sağlayacak. TOGG’un hedefi, sıfır emisyonlu elektrikli araçlar üretmek ve Türkiye’nin elektrikli araç teknolojilerine öncülük etmesini sağlamaktır.

2020 yılında ilk konsept aracını tanıttı. Araç, yerli ve yabancı tasarımcıların ortak çalışması sonucu tasarlandı ve Türk kültürünün ve tarihinin öğelerini taşıyan modern bir tasarıma sahipti. Araç, elektrikli ve otonom sürüş teknolojilerini de içeriyordu.

2021 yılında ise seri üretime geçmek için önemli bir adım attı. Sakarya’da bir fabrika kurulması kararlaştırıldı ve fabrikanın üretim kapasitesi yılda 175.000 araç olacak şekilde tasarlandı. Fabrikanın 2022 yılında faaliyete geçmesi ve TOGG’un ilk yerli otomobilini üretmeye başlaması planlanıyor.

Sadece yerli otomobil üretmekle kalmayıp aynı zamanda dijital teknolojiler ve mobilite hizmetleri de sunmayı hedefliyor. Bu hizmetler arasında, araçların tamir ve bakımı için mobil uygulamalar, araç paylaşım platformları ve sürücü destek sistemleri yer alıyor.

Türkiye’nin otomotiv endüstrisinde önemli bir rol oynamaya hazırlanıyor. Türkiye’nin ilk yerli otomobil üreticisi olacak TOGG, Türkiye’nin otomotiv sektöründe yabancı şirketlerle rekabet etmesini ve teknolojik olarak gelişmiş bir üretici konumuna gelmesini sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir