Sora 5mid AI

OpenAI, Metinden Video Üretme Aracı Sora’yı Duyurdu

OpenAI’ın Yeni Ürünü Sora

OpenAI’ın yeni ürünü Sora gündemde.

OpenAI, metinden video yapabilen ve gelişmiş özelliklere sahip yeni ürünü Sora‘yı duyurdu. Sora, basit metinlerden çok gelişmiş 60 saniyelik videolar üretebiliyor.

OpenAI, yaptığı duyuruda Sora‘yı son kullanıcıya açmadan önce son düzenlemeleri ve güvenlik önlemlerini tamamlayacağını açıkladı. Sora’nın ne zaman tüm kullanıcılara açılacağı henüz belli değil ama OpenAI genellikle duyurduğu tüm güncellemeleri kısa sürede kullanıcıları ile buluşturuyor. Bu nedenle yakın zamanda Sora’yı kullanabileceğimizi düşünüyoruz.

Sora’yı OpenAI ürünlerinde kullanılabilir hale getirmeden önce birkaç önemli güvenlik adımı atacağız. Modeli rakip olarak test eden kırmızı ekip üyeleriyle (yanlış bilgi, nefret dolu içerik ve önyargı gibi alanlarda alan uzmanları) çalışıyoruz.

Sora nasıl kullanılacak?

OpenAI’ın yeni ürünü Sora, tıpkı ChatGPT ve DALL-E gibi metin yazarak kullanılacak. Yazılacak metinlerden video üretecek olan Sora, ücretli mi olacak henüz belli değil. Sora’nın muhtemelen ücretli olacağını belki ücretsiz versiyonda sınırlı sayıda video üretimi sunulabileceğini düşünüyoruz. Sora, tüm kullanıcılara açılmadan önce bu detayların netleşeceğini düşünüyoruz.

Sora’nın yetenekleri nasıl?

OpenAI ve şirketin CEO’su Sam Altman, X (Twitter) hesaplarından Sora’nın hazırladığı videoları bu videoların üretimi için kullanılan promptları paylaştı. Ayrıca Sam Altman, X takipçilerinden istediği bazı prompt’ları videoya dönüştürerek paylaştı. Sora’nın yaptığı örnek videolar sosyal medyada hızla yayılarak, videoların kalitesi ve yapay zekanın video alanındaki gelişimiyle gündem oluşturdu.

İşte Sora’nın hazırladığı videolar

OpenAI’ın yeni ürünü Sora hakkında daha detaylı bilgi için şirketin oluşturduğu bu siteyi ziyaret edebilirsiniz: openai.com/sora

Yapay zeka ile ilgili tüm haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

author
Yapay zeka ve teknolojik alandaki gelişmeleri takip edip, en önemli olanları 5mid'de paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir