5mid Bülten

Blizzard BlizzCon 2023’e İlk Bakış Açısını Açıkladı

BlizzCon 2023 yıllar sonra ilk kez yüz yüze katılıma geri dönüyor. Birkaç ay önce duyurulduğunda, birçok hayran Blizzard Entertainment’ın tüm durakları çekeceğini varsaydı. Ekip şimdilik sürprizlerinin çoğunu gizli tutuyor, ancak hayranlarına etkinlikte neler bekleyebileceklerine dair bir ön gösterim sağladı. Yine Blizzcon 2023, Blizzard’ın mevcut oyunlarından oluşan geniş kataloğu için beklenmedik açıklamalar ve yeni içeriklerle dolu olacak.

BlizzCon 2023 Ön Gösterim Programı

BlizzCon’un ilk kez yüz yüze gerçekleşecek olması nedeniyle Blizzard’ın topluluk etkinliklerine bu kadar ağırlık verdiğini görmek sürpriz değil. Topluluk Gecesi, ünlü March of the Murlochs etkinliği ve hatta bir dövme sanatçısının size Diablo 4 temalı bir dövme yapabileceği bir yer bile var. Ayrıca hayranların izleyebileceği Overwatch Dünya Kupası yarışması da var ve katılan herkes ücretsiz bir BlizzCon sırt çantası kazanacak.

Ancak, asıl cazibe Açılış Töreni’ne gitmektir. Tüm yeni içerikler burada duyurulacak. Yine, Blizzard bize henüz çok fazla şey söylemiyor, ancak Overwatch 2 için yeni bir kahramanla dalga geçiyor. Katılımcılar ayrıca World of Warcraft için gelecek içeriklere de göz atabilecekler: Dragonflight ve Classic için gelecek içeriklere göz atabilecek ve Rumblemania’da gösteri maçlarına katılabilecek veya Hearthstone’da bir geliştiriciyle mücadele edebilecek.

Tabii ki bu içeriklerin çoğu yüz yüze katılımcılara özel. Neyse ki, yine de katılmak istiyorsanız, Blizzard 29 Eylül’de üçüncü bir bilet dalgası açıyor. Ekip ayrıca hayranlara dijital bir seçenek de sunuyor. Daha önce buna Sanal Bilet deniyordu, ancak Blizzard bu yıl bunu BlizzCon Koleksiyonu olarak değiştiriyor. Bu sadece her türlü panele ve geliştirici konuşmasına erişim sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda Blizzard’ın tüm mülkleri için bazı oyun içi hediyeler de alacaksınız. Ne yazık ki, potansiyel sürprizlere benzer şekilde, Blizzard henüz Koleksiyona nelerin dahil olduğunu bize söylemiyor. Muhtemelen önümüzdeki bir iki hafta içinde bu konuda daha fazla şey duymaya başlayacağız.

BlizzCon 2023 Ne Zaman?

BlizzCon 2023 3-4 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek. Açılış Töreni’nin ne zaman başlayacağına dair resmi bir zamanımız yok, ancak 3 Kasım’da bir ara gerçekleşecek. Sadece yeni duyurularla ilgileniyorsanız, Blizzard her zaman en büyük duyurularını tören sırasında yaptığı için o zaman izlemek isteyeceksiniz.

Bununla birlikte, belirli bir oyunun hayranıysanız daha küçük paneller izlemeye değer. Bu panellerde genellikle geliştiriciler yaklaşmakta olan bir sürümün derinlerine daldığından, daha genel bir duyuruda ele alınamayacak özellikler hakkında genellikle birkaç harika bilgi edinebilirsiniz. Her iki durumda da Comic Book, duyuruların ardından ihtiyaç duyacağınız tüm önemli bilgilere sahip olacağınızdan emin olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir