5mid Bülten Araştırma

Boğaziçi Bilişim Ödülleri Ortalığı Karıştırdı!

“Boğaziçi Bilişim Ödülleri’nin bu yılki aday listesi duyurulduğu andan itibaren, sektörün ve sosyal medyanın dengesini alt üst etti.

Aday seçimlerindeki şeffaflık eksikliği ve çeşitlilik yoksunluğu iddiası, adeta bir fırtınanın fitilini ateşledi. Bu tartışmaların gölgesinde, ödülleri kimlerin alacağı sorgulanırken, biz de bu gelişmelerin tüm çarpıcı detaylarını sizler için derinlemesine araştırdık.”

Boğaziçi Bilişim Ödülleri’nin ”En İyi Online İçerik Oluşturucusu” Kategorisi açıklanır açıklanmaz Twitch yayıncıları arasında adeta bir kaos havasına girildi.

Tartışmanın ilk kaynağı ise Jahrein’in şu tweet’i ile başladı:

Boğaziçi JahreinJahrein’in Htalks ve BelkısTV hakkında yorumu sonrası Twitch ortamında kaos oluşsa da diğer yayıncılardan tepki gecikmedi.

Jahrein’in açıklamaları sonrası SwaggyBark, BelkısTV için şu gönderiyi paylaştı:

BelkısTV’den ise tepki gecikmedi, Jahrein ve SwaggyBark için yazdıkları ise şöyle:
Sude Belkıs: ”Heh ben de nerde kaldı bu yorum diyordum. demekki yayın sayısını baz alarak hazırlamamışlar listeyi. ne güzel adil davranmışlar çeşit çeşit insan koymuşlar. benim yayın stilim diğerlerinden farklı olabilir. sorun ne yani alışılageldik şeyler yapmıyor olmam mı öfff sıktınız”.
Sude Belkıs :”Ben 3 yıldır yayın yapıyorum. sizin gibi günde 5 saat milletin videolarını izlemek ya da oyun oynamak dışında şeyler yapıyorum. imkanım olduğu kadar produksiyon yapıyorum. bundan keyif alıyorum ve bundan keyif alan kişiler izliyor. seviliyor??”.

Sude Belkıs: ”Ben twitch platformunu sizin gibi kullanmıyorum var mı? haftada bir konsept yayınlar hazırlıyorum. kıyafet kostüm hazırlıyorum. şarkı telife girmesin diye kendim söylüyorum hatta kayıt hazırlıyorum. danslar şovlar yapıyorum. eğleniyoruz bu şekilde. diğer yayıncılardan ayıran bu”.

Sude Belkıs: ”Beni öne çıkan bir kaç video kesitiyle tanımış olabilirsiniz normal. ama bundan ibaret değildi hiçbir zaman. ben de bir çok yayıncıyı tanımıyorum ona bakarsan. bilmemek o şeyi yok etmiyor yani. pandemiden beri aktif bir kanal BelkısTv. laf ettirmem artık ya. mis gibi kanal”:

BelkısTv açıklamaları sonrası SwaggyBark ile arasındaki çatışmaların devamı ise şöyle:SwaggyBark Açıklamaları Sonrası Şu Gönderi ile BelkısTV’nin İçerik Kalitesini Eleştirdi:

SwaggyBark Gönderisi Sonrası BelkısTv:”Ay hani erkekler komik değildi.” yorumunda bulundu.Jahrein, BelkısTV ve SwaggyBark kavgası devam ederken ödül töreni düzenleyen kulübün öğrencisi şu açıklamalar ile konuya açıklık getirdi:

Her ne kadar bu açıklamaların tartışmayı hafifleteceği düşünülse de şimdilik kaos ortamı durulmayacak gibi.

Geçmiş yıllarda Twitch yayıncıları odaklı düzenlenen “Oyunun Yıldızları” ödüllerinin Proje Yöneticisi Eren Güncü ise Boğaziçi Bilişim Ödülleri’nin aday listesi hakkında şu yorumunu belirtti:

Peki ya siz Boğaziçi Bilişim Ödülleri Adayları Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Diğer Haberlerimize Ulaşmak İçin Tıklayabilirsiniz.

Administrator
Yenilikçi fikirlerle sektördeki standartları yükseltmeyi amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir