5mid Bülten Counter-Strike 2

Counter-Strike 2 Steam’de Neredeyse Bir Milyon Olumsuz Yoruma Sahip

Counter-Strike 2 hayranları tarafından iyi karşılanmıyor. Valve oyun dünyasının en saygın şirketlerinden biri. Birkaç on yıl önce Half-Life gibi oyunlar yapan gelecek vaat eden bir geliştirici olarak kendini kanıtladı. Ancak, önde gelen PC oyun platformu Steam’i piyasaya sürerek kendisini sevilen bir geliştiricinin ötesinde bir oyun devine dönüştürdü. Başlangıcından bu yana Steam’de binlerce oyun piyasaya sürüldü ve oyuncuların birbirleriyle alışveriş yapmalarına, sosyalleşmelerine, tüm PC oyunlarını tek bir yerde düzenlemelerine ve daha pek çok şeye olanak tanıdı. Ne yazık ki Valve, Steam’i, mevcut oyunları desteklemek ve Steam Deck gibi devrim niteliğinde donanımlar üretmek için genişledikçe sürekli olarak yeni oyunlar üretmeyi bıraktı. Hala ara sıra Valve oyunları çıksa da bunlar çok az.

Yine de, Valve’ın Counter-Strike 2’yi yaptığı doğrulandığında hayranlar şaşırdı. Amaç, hayranların sevdiği oyunun yeni ve geliştirilmiş bir versiyonu olmak ve oyuncuların Counter-Strike’tan bir şeyler taşımasına izin vermekti: Global Offensive’den bir şeyler taşımalarını sağlamaktı. Görsellerde yeni geliştirmeler yapılacak ve ideal olarak her yönüyle daha iyi bir oyun olacaktı. Ne yazık ki hayranlar bu şekilde düşünmüyor. Oyun resmi olarak birkaç hafta önce piyasaya sürüldü ve Steam’de 900.000’in üzerinde olumsuz eleştiri aldı. Hayranlar oyunun sık sık çökmesinden, CS:GO’yu Steam başarılarıyla birlikte Steam’den silme kararından ve çok daha fazlasından dolayı oyunun kararlılığından rahatsızlar. Hayranlar ayrıca, önceki girişinden daha az içeriğe sahip bitmemiş bir oyun olduğunu iddia ettiler. Bir kullanıcı bunu, Ikea’nın yeni bir sandalyeyi satın aldıklarından daha çok seveceklerini düşündüğü için mobilyalarının evlerinden çıkarılmasına benzetti: “Ikea ben yokken evime gelip siyah sandalyemi daha iyi olduğunu düşündükleri sarı bir koltukla değiştirmedi! Bu bir güncelleme değil, farklı bir ürün! Satın aldıklarımı kütüphaneme geri koyun!”

Counter-Strike 2 Steam’de çok olumlu bir genel derecelendirmeye sahip, ancak bunun nedeni CS:GO‘dan gelen incelemeleri taşımasından kaynaklanıyor. Gerçekte, yeni sürüm için yapılan son incelemeler oyuna genel olarak karışık bir puan veriyor. Hayranlar incelemelerinde bu duruma dikkat çekerek bunun dürüst olmayan bir temsil olduğunu ve EA ya da Ubisoft gibi bir yayıncının tonlarca tepki almasına neden olacağını iddia ettiler.

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir