5mid Bülten Anime - Manga

Hunter X Hunter Yazarı Hastalığı Sebebiyle Olası Final Senaryolarını Açıkladı!

Togashi, seriyi tamamlamadan ölmesi durumunda hayranların bu bir kenara bırakılan senaryoyu Hunter x Hunter’ın gerçek sonu olarak görmesi gerektiğini ekledi.

Yazar, Hunter x Hunter’ın finali için aklında üç olası senaryo olduğunu açıkladı.

Hunter X Hunter’ın yazarı Yoshihiro Togashi, dizisi için olası bir finali açıkladı; Togashi’nin zamansız ölümü durumunda hayranların canon olarak düşünmesi gereken bir final. Yazar bir süredir sağlığıyla mücadele ediyor ve bu da manga serisine birkaç ara verilmesine neden oluyor. Son zamanlarda yeni bölümler yayınlamasına rağmen program oldukça tutarsız ve hâlâ onun sağlığıyla ilgili endişeler var. Togashi’nin geri dönüşüne kademeli bir yaklaşım sergilediği ve serinin taleplerine geri dönüş yaptığı görülüyor.

TV Asahi’nin Iwakura ve Yoshizumi Show programıyla 21 Kasım’da yayınlandı ancak halihazırda internete sızdırılmış olan çevrimiçi röportajda Togashi, dizi için halihazırda üç olası son düşündüğünü açıkladı. Bunlarla ilgili herhangi bir ayrıntı paylaşmadı ancak bunun yerine dördüncü bir son açıkladı ve bunu bir kenara bıraktı.

Hunter x Hunter, Togashi’nin sonu:

Hunter x Hunter Yazarı’nın Olası Ölümü Sonrası Muhtemel Hikaye Senaryoları

X Bağlantısına Gitmek İçin Tıklayınız.

Togashi, okuyucuların yaklaşık yüzde 50’sinin memnun, yüzde 20’sinin ise memnun olmadığı ilk sonun iyi karşılanacağını umuyor. Seçenek B, memnun ve memnun olmayan okuyucular arasında eşit olarak bölünecektir. Ancak üçüncü seçeneğin memnuniyet oranı yalnızca yüzde 10, memnuniyetsizlik oranı ise yüzde 90 olacaktır. Togashi, seriyi tamamlamanın en sevdiği yolunun hayranların en çok hoşlanmayacağı yol olacağını itiraf ediyor. Bu üç seçenekten herhangi birini düşünmek yerine, gerçekten sevdiği ve hayranlarının memnun olacağı bir son bulmak istiyor.

Ancak Togashi’nin daha önce bir kenara attığı dördüncü seçeneği ortaya çıkarması daha fazla ses getirecek, ancak hayranlar onun ölmesi durumunda canon’u düşünebilir. Bu son, Gon’un macerasının başında yakaladığı balığın aynısı olan “Göl Lordu” için balık tutan Gon’un torunu Jin’e odaklanıyor. Ancak Gon’un aksine Jin, annesinin ona avcı olması yönündeki baskıyı bırakmasını sağlamak için dev balığı yakalar. Genç kadın, Gon ve diğer Avcılar gibi sevdiklerinin onu sonsuza dek beklemesine asla izin veremeyeceğini söylüyor ancak ebeveynleri, yeteneğinin onu bir gün Balina Adası’ndan uzaklaştıracağının farkında. Sonu ayrıca Gon’un ünlü ve güçlü bir avcı haline geldiğini ve kendisiyle birlikte büyüyen birkaç çocuktan biri olan Noko ile evli olduğunu ortaya koyuyor. Dizi, Hunter x Hunter’ın kahramanlarının çocukları veya torunları olabilecek birçok yeni karakteri gösteren bir kuşun farklı yerler üzerinde uçmasıyla sona eriyor .

Her ne kadar Togashi’nin sağlığı göz önüne alındığında bu haber uğursuz gibi görünse de bağlam akılda tutulmalıdır. Togashi bunun sadece bir kenara attığı bir son olduğunu, dolayısıyla bunu hayranlarıyla paylaşmanın spoiler verme riski olmadığını açıkça söyledi. Bunu belirtmesinin nedeni, ölmesi durumunda canon olarak kabul edilmesinin nedeni, muhtemelen diğer üç geçerli olası son ekten hangisini kullanacağına hala karar vermemiş olmasıdır. Togashi uzun süredir sağlık sorunlarından muzdarip olsa da, Hunter X Hunter üzerinde gevşek bir şekilde düzenli bir programla çalışmaya devam etti ve bu onun sağlığı için iyiye işaret. Umarız Hunter x Hunter hayranları, yaratıcısının elleriyle hazırlanan bu nesiller destanının finalini okuyabilir.

Yoshira Togashi | hunter x hunter
Yoshira Togashi | HxH 

Peki Ya Siz Bu Senaryolardan Hangisini İstersiniz? Yorumlarda Belirtmeyi Unutmayın.

Diğer Haberlerimize Ulaşmak İçin Tıklayabilirsiniz.

Administrator
Yenilikçi fikirlerle sektördeki standartları yükseltmeyi amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir