iPhone 15 Ne Zaman Çıkacak?| İşte iPhone 15 Beklenen Özellikler! 5mid Bülten Araştırma

iPhone 15 Ne Zaman Çıkacak?| İşte iPhone 15 Beklenen Özellikler!

Gözler her Eylül ayında olduğu gibi yine Apple’ın üzerinde olacak! iPhone 15 için geri sayım başladı.

iPhone 14 serisinin tanıtılmasının üzerinden bir yıl geçti ve artık Apple’ın yeni serisi olan iPhone 15 modelleri bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde 14 serisinde ve diğer alt modellerde peş peşe fiyat artışına giden Apple, iPhone 15 için geri sayımı başlattı. Apple geçen yıl ki iPhone etkinliğini 7 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirmişti. Apple’a yakın kaynaklara göre, iPhone tanıtım tarihi 13 Eylül.

Eğer Apple, iPhone’ların tanıtım tarihini resmî olarak 13 Eylül olarak duyurursa, iPhone 15 ön siparişlerin yurt dışında 15 Eylül Cuma günü başlamasını, muhtemelen 22 Eylül’de de çıkış yapması öngörülüyor. Kıyaslama açısından, iPhone 14 ön siparişi 9 Eylül’de başlamış, 16 Eylül’de resmî olarak mağazalarda satışa çıkmıştı. iPhone 14 Plus satışları tedarik sorunları nedeniyle daha geç satışa çıkmıştı. iPhone 15 serisinde de en az bir modelin daha geç çıkacağı tahmin ediliyor.

İşte yeni modellerde beklenen özellikler!

Söylentilere göre, iPhone 15, hafif kavisli kenar ve daha ince çerçevelere sahip yeni bir tasarımla gelecek. Artık tüm modellerinde Dinamik Ada bulunacak ve AB yasaları gereği Lightning yerine USB-C portu eklenecek.

iPhone 15 pro modellerine ise titanyum kasa eklenmesi bekleniyor. iPhone 15 ve 15 Plus modellerine bir önceki çip olan A16 Bionic Çip ile  güçlendirilirken Pro modellerine ise yeni ve en güçlü çip olan A17 çip eklenecek. Ayrıca Pro modellerinin yeni periskop lens özelliğine sahip olacağı öngörülüyor.

Ayrıca söz konusu lansman etkinliği, Apple’ın resmi sitesinde de yayınlanacak. Apple TV kullanan tüketiciler de etkinliğe kolaylıkla erişilebilecek.

Tabiki bu özellikler her sene Apple’ın fiyat artışına gitmesi için birer sebep. Peki siz iPhone 15 hakında ne düşünüyorsunuz?

Administrator
Yenilikçi fikirlerle sektördeki standartları yükseltmeyi amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir