Jujutsu Kaisen 5mid Bülten Anime - Manga

Jujutsu Kaisen Teorisine Göre Gojo’nun Kaybı Her Zaman Planlanmıştı

Bugünlerde Gojo Satoru’nun çekiciliğini inkar etmek mümkün değil. Adam anime fandomu üzerinde sıkı bir tutuşa sahip ve Jujutsu Kaisen onun yükselişi için özür dilemiyor. Büyücü ilk günden beri hayranlarını kendine hayran bıraktı, ancak Gojo’nun son manga görünümü tüm sektörü şaşırttı. Ve şimdi, Gojo’nun yenilgisinin her zaman planın bir parçası olduğunu öne süren yeni bir teori viral oluyor.

Söz konusu teori, Gojo’nun Jujutsu Kaisen mangasındaki en son görünümünün ardından geldi. Bu yüzden elbette uyarıyoruz! Aşağıda Jujutsu Kaisen mangası için büyük spoilerlar bulunmaktadır.

Bildiğimiz gibi, Sukuna ve Gojo arasındaki savaş çok çetin geçti ve Gojo’yu büyük bir şekilde zorladı. Sonuçta, Sukuna Megumi’nin bedenini tamamen ele geçirdi ve Gojo gücünü en yüksek seviyede kullanmak zorunda kaldı. Ancak, Gojo Sukuna tarafından öldürüldüğünde savaş sona erdi. Lanetler Kralı Gojo’nun bedenini ikiye böldü ve jujutsu toplumu için mücadele devam etti. Ancak, Baeli tarafından X’te (Twitter) ortaya atılan yeni bir teori hayranları sıkıştırdı.

Teori esasen Gojo’nun yenilgisinin ve sözde ölümünün planlı olup olmadığını sormaktadır. Teorinin özü Sukuna’nın Yuji’yi hafife almasından kaynaklanıyor. Lanet eski aracından pek etkilenmez ve bu Gojo’nun lehine işler. Sonuçta, büyücü Yuji’yi her zaman potansiyel bir eşit olarak gördü ve bu savaş başlamadan çok önce Gojo’ya en güçlü olma arzusunu vurguladı.

Gojo’nun ‘ölümünden’ sonra Sukuna, Yuji’ye olan alayını iyice belli etti ve işler o andan itibaren gerginleşti. Çocuk savaş alanına yanında Higurama ile girdi ve Higurama Sukuna’ya karşı koymak için mükemmel bir alan yeteneğine sahipti. Artık Yuta Geto-Kenjaku’yu köşeye sıkıştırdığına göre, tüm gözler Yuji’nin gizli gücüne çevrilmiş durumda. Ve eğer bu teori doğruysa, o zaman çocuğun gizli gücü hem Sukuna’yı yenme hem de müttefiklerini kurtarma yeteneğine sahiptir.

Elbette Jujutsu Kaisen’in bu konuyu nasıl ele aldığını yakında öğreneceğiz. Manga Gege Akutami’nin yaratıcılığında devam ediyor ve yeni bölümleri haftalık olarak Shonen Jump uygulamasında bulabilirsiniz. Seri hakkında daha fazla bilgi isteyenler için Jujutsu Kaisen’in resmi özetini aşağıda okuyabilirsiniz:

“Yuji Itadori, tamamen sıradan bir lise hayatı yaşamasına rağmen muazzam fiziksel güce sahip bir çocuktur. Bir gün, lanetler tarafından saldırıya uğrayan bir sınıf arkadaşını kurtarmak için Ryomen Sukuna’nın parmağını yer ve laneti kendi ruhuna alır. O andan itibaren Ryomen Sukuna ile aynı bedeni paylaşır. En güçlü büyücülerden Satoru Gojo tarafından yönlendirilen Itadori, lanetlerle savaşan bir organizasyon olan Tokyo Jujutsu Lisesi’ne kabul edilir… ve böylece bir laneti kovmak için lanet olan bir çocuğun kahramanlık hikayesi başlar, asla geri dönemeyeceği bir hayat.”

Bu son Jujutsu Kaisen güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin!

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir