5mid Bülten

Twitch CEO’su Kalıcı Yasaklarının Geri Alınabileceğini Söyledi

Twitch, permabanlar üzerindeki kısıtlamalarını gevşetiyor gibi görünüyor. Twitch tüm internet üzerindeki en büyük platformlardan biri ve kuruluşundan bu yana çok büyüdü. Platform, insanların diğer insanlara oyun yayını yaptığı bir yer olarak başladı, ancak IRL yayınlarını, oyun şovları ve etkinliklerle ayrıntılı prodüksiyonları ve çok daha fazlasını içerecek şekilde büyüdü. Yaratıcılık teşvik ediliyor ve aşırı müstehcen olmadığınız sürece herhangi bir yaratıcı kutuya konulmanız gerekmiyor. Bütçesi olmayan veya çok büyük bütçesi olan kişilerin başarılı olabileceği bir platform. En büyük yayıncılardan bazıları güzel bir bilgisayar ve bir web kamerasından başka bir şeye sahip değiller, ancak bazı televizyon yayınlarından daha fazla izleyici çekiyorlar.

Bununla birlikte, Twitch oldukça liberal bir şekilde yasaklar veriyor. Bazen haklı, bazen kafa karıştırıcı ve insanların kafalarını kaşımalarına neden oluyor. Genellikle geçici ve yalnızca birkaç gün sürüyorlar, ancak bazen “kalıcı” oluyorlar. Ancak bu durum değişiyor olabilir. Twitch yayıncısı Quin69, Twitch CEO’su Dan Clancy ile bir röportaj yaptı ve şirketin kalıcı olarak yasaklanan kullanıcılara “ikinci bir şans” vermenin bir yolunu aradığını belirtti. Clancy, bunun henüz neye benzediğini bilmediklerini ve aktif olarak bunu anlamaya çalıştıklarını, ancak tahmin edebileceğiniz gibi zor ve kaygan bir eğim olduğunu belirtti.

“Zor olan şey, bunu ölçeklenebilir bir şekilde yapmanız gerekiyor… Belirli bir örnekten, belirli bir kişiden bahsettiğinizde, ancak insanlar, bu büyük yayıncılar için yaptığımız gibi, bunu yapan beş eşzamanlı izleyiciye sahip olan o bağlı kuruluş için de benzer bir fırsata sahip olmamız gerektiğini unutuyorlar. Çünkü çok sayıda küçük yayıncı var ve insanlara ikinci bir şans verdiğinizde bunu ölçeklenebilir ve adil bir şekilde yapmanın bir yolunu bulmak gerekiyor. Bu önemli ve bunun nasıl doğru yapılacağını bulmak biraz zaman alıyor.”

Twitch’ten uzaklaştırılan pek çok önemli yayıncı var. DrDisrespect, IShowSpeed ve Adin Ross platformdan yasaklanmış durumda. Twitch bunu nasıl adil bir şekilde yapacağını çözerse bunu geri almaları mümkün. DrDisrespect, yasağını çevreleyen bir ton yasal drama olduğu gerçeğinden dolayı muhtemelen grubun geri dönmesi en olası olanıdır. Bir daha Twitch’te yer alması mümkün olmayabilir.

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir