Anime - Manga

Berserk Doğu Sürgünü Hikayesiyle Geri Dönüyor

Yaz boyunca ara veren Berserk, Guts ve büyülü arkadaşlarının hayatlarında yeni bir dönem başlatan yeni bir bölümle geri döndü. Elfhelm’in yok edilmesinin ardından, Kara Kılıç Ustası bazı önemli müttefiklerini kaybetmiş ve Griffith Casca’yı ele geçirmişken nasıl ilerleyeceği ile mücadele ediyor. Bu yeni bölümün başlangıcı olan “Doğu Sürgünü” ile birlikte, Guts’ın kısmen Griffith’in istihdamı dışındaki en büyük Havarilerden biri sayesinde başa çıkması gereken tamamen yeni bir tehdit var gibi görünüyor.

Uyarı. Berserk mangasının en son bölümü olan 374. Bölümü henüz okumadıysanız, Band of the Hawk için spoiler bölgesine değineceğimiz konusunda uyarmak isteriz. Casca’nın kaçırılmasının ardından, Guts ve ekibi Elfhelm’in gittiği gerçeğiyle başa çıkmaya çalışıyor ve aleyhlerindeki ihtimaller hiç bu kadar yüksek olmamıştı. “Doğu Sürgünü” bölümünün başlamasıyla birlikte, Kushan olarak bilinen krallıktan gelen çeşitli akıncılar Kara Kılıç Ustası’nın gemisine binerek mürettebatın çoğunu ve kahramanlarımızı bir hamlede esir aldılar. Guts’ın inanç krizi ve genel yorgunluğu sayesinde gafil avlandı ve şu anda zincire vurulmuş durumda.

(Photo: Young Animal)

 

Kushan Geri Dönüyor

Kushan imparatorluğu bir zamanlar sadece ülkesini demir yumrukla yönetmekle kalmayıp aynı zamanda Godhand’in Havarilerinden biri olma avantajına da sahip olan imparator Ganishka tarafından yönetiliyordu. Şeytani kardeşlerinin çoğunun aksine, Ganishka gücünü Griffith/Femto ve Godhand’in diğer üyelerini alt etmek için kullanmak istedi ancak sonunda kendini şeytani lordları gasp etme teklifini kaybederken buldu. Gashinka’ya karşı verilen mücadelede, Guts’ın Griffith ve Zod ile şeytani hükümdarı alt etmeye yardım etmek için bir araya gelmesiyle beklenmedik müttefikler oluştu.

Kushan, Berserk’in anime uyarlamalarında şimdiye kadar çok fazla keşfedilmemiş bir ülke, çünkü kasvetli mangadan henüz ekrana gelmemiş birkaç bölüm var. Şu anda Berserk, serinin yeni bir anime serisini ne zaman göreceğimizi doğrulamadı, ancak Guts ve Band of the Hawk’ın geri dönüşünü görmemiz sadece bir zaman meselesi.

Eastern Exile Arc’ın Guts ve ekibi için ne sakladığını düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirmekten çekinmeyin.

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir