Anime - Manga

Castlevania: Nocturne 2. Sezon İlk Bakışını Paylaştı

Castlevania: Nocturne, ilk dört sezondan yıllar sonra geçerek orijinal Netflix animasyon dizisinin senaryosunu tersine çevirmeye karar verdi. Müttefikleri Maria ve Annette ile birlikte ölümsüz ordulara ve Vampir Mesih’e karşı savaşan Richter Belmont’a odaklanan ilk sezon dev bir uçurumla sona erdi. İkinci sezon çoktan onaylanmış olsa da, Netflix’in Geeked Haftası vampir avcılığı hayranlarına Nocturne’ün bir sonraki bölümünde neler olacağına daha yakından bakma fırsatı veriyor.

Castlevania: Nocturne’ün ilk sezon finalinde Richter ve ekibi Vampir Mesih’le savaşma konusunda ne yapacaklarını şaşırmışlardı. Ölümsüz gücü sayesinde, gecenin yaratıkları yenilmez görünüyordu. Kahramanlar Drolta’nın ellerinde kaderleriyle karşılaşmadan önce, Mesih’in yardımcısı Alucard’dan başkası tarafından vurulmadı. İlk seride önemli bir rol oynayan Drakula’nın oğlu günü kurtarıyor ve ikinci sezon için hikayenin gidişatında büyük bir değişikliğe açık kapı bırakıyor.

Castlevania: Nocturne 2. Sezon İlk Bakış

“Castlevania: Nocturne’ün parlayabildiği yer hem dudak uçuklatan animasyonu hem de çılgınca etkileyici dövüş sahneleridir. Savaş sahnelerinin koreografisi, önceki serinin ilk dört sezonunun animasyon hayranlarının zihninde yer etmesine yardımcı olan bir unsurdu ve Powerhouse Animation’ın daha önce gelenleri geliştirdiği açık. Dövüşler acımasız, hızlı ve yaratıcı, izleyicinin hem kahramanların hem de kötü adamların becerilerini gösterme fırsatını yakalayacak bir sonraki büyük set-parçasını görmeyi beklemesine neden oluyor. Powerhouse, ister ülkenin üst tabakası ister Fransa’nın alt sınıfının doğasında var olan yoksulluk olsun, Fransız Devrimi’nin hissini yakalayarak bunu zamanının bir hikayesi haline getirme konusunda harika bir iş çıkarıyor. Seride çizgi çalışması ve renklendirmeyle neredeyse düpedüz deneysel hissettiren anlar var, ancak hepsi bu mevcut zaman dilimini daha da derinleştirmek için işe yarıyor.”

Nocturne’ün ikinci sezonunun devam dizisinin ilk sezonunu geçeceğini düşünüyor musunuz? Yorumlarda bize bildirmekten çekinmeyin

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir