Anime - Manga

Castlevania: Nocturne Şaşırtıcı Bir Video Oyunu Favorisi Ekliyor

Castlevania animasyon dizisi, oyun serisinin doğrudan bir uyarlaması değil, bunun yerine Konami serisinden bir dizi karakter ve unsuru alıp bunları bazı ustaca yollarla birleştiriyor. Nocturne, oyunlardan Richter Belmont, Maria Renard ve Annette’in liderlik edeceğini doğrulamış olsa da, video oyunu uyarlamasında görünen tek karakterler onlar değil. Fransız Devrimi’nin Belmont’u, Richter’e arayışında yardımcı olmak için en beklenmedik yerlerden birinden beklenmedik bir yardım istiyor.

Uyarı. Castlevania: Nocturne’ü henüz izlemediyseniz, spoiler bölgesine dalacağımız konusunda sizi uyarıyoruz. Nocturne’ün ilk sezonunun yarısında, Richter Belmont’un annesini öldüren vampire karşı duyduğu korkunun üstesinden gelmeye çalışmasına tanık oluyoruz. Orlox ortaya çıktığında müttefiklerine olay yerinden kaçmaları için yalvaran Richter, cesaretini bulmak için biraz vicdan muhasebesi yapıyor. Bir barda beyaz saçlı, sakallı bir adamla karşılaşan Richter, yabancının bir vampiri alt ettiğini görür ve Belmont ile başlangıçta bildiğinden daha fazla ortak noktası olduğunu anlar. Aslında, gizemli yabancının kendisi de bir Belmont’tur.

Yeni Bir Belmont Ortaya Çıkıyor

Castlevania’nın ilk dört sezonu Trevor Belmont’a odaklanmıştı ve bu sezon Richter’e ışık tutarken, Nocturne’de görünen vampir avcısı soyun tek üyesi o değil. Richter’in büyükbabası Juste Belmont da ilk kez animasyonda yer alıyor ve şimdiki kırbaççı için iyi zamanlanmış bazı tavsiyelerde bulunuyor. Oyun serisinin hayranları, tüm vampir avcılarının en acımasızlarından biri olan Belmont klanının bu üyesini tanıyabilirler.

Bilmeyenler için Juste, 2002 yılında Game Boy Advance için “Castlevania: Harmony of Dissonance” adlı Castlevania oyununun yıldızıdır. Richter’in büyükbabası on altı yaşında vampir öldürme işine girmiştir. Juste’nin Nocturne’de bahsettiği gibi, kendisini Belmont’a üstünlüğünü kanıtlamak için aptalca Dracula’nın kalıntılarını toplayan ancak bunun yerine vampirlerin efendisi tarafından ele geçirilen müttefiki Maxim’e karşı savaşırken bulur. Elbette Juste, Nocturne’de geri dönüş yapan tek karakter değil ama en şaşırtıcı olanı o olabilir.

Juste’un ilk animasyon çıkışını yapmasını nasıl buldunuz? Yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin.

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir