Anime - Manga

Kagurabachi John Wick Hit Manga’ya Nasıl İlham Verdi?

Kagurabachi, Shueisha’nın Weekly Shonen Jump dergisinin en hızlı yeni hitlerinden biri haline geldi ve serinin arkasındaki editör, John Wick filmlerinin aslında mangaya nasıl ilham verdiğini açıkladı! Kagurabachi daha ilk bölümü yayınlanmadan internetteki manga hayranları arasında viral bir ilgi görerek kendini bir anda dünya çapında bir popülerliğin içinde buldu. Takeru Hokazono’nun orijinal manga serisi, daha fazla hayranı sayfalarına çektikçe bu sıcak seriyi devam ettiriyor, ancak manga serisinin arkasındakilerin manganın Japonya dışındaki dünya çapındaki popülaritesine şaşırdıkları ortaya çıktı.

Kagurabachi John Wick Hit Manga’ya Nasıl İlham Verdi?

Kagurabachi manga editörü Takuro Imamura geçtiğimiz günlerde Shueisha’nın MangaPlus servisiyle serinin ilham kaynakları hakkında konuştu ve serinin yaratıcısı Hokazono’nun bir intikam hikayesi yaratmak istediğini açıkladı. Editör, shonen dergilerinde intikam hikayelerine daha nadir rastlandığı için bunu alışılmadık bulmakla kalmadı, Imamura Hokazono’nun John Wick filmlerinden daha fazla ilham aldığını ve bu tür filmlerde görülenlere benzer bir intikam hikayesi çizmek istediğini belirtti.

(Photo: Shueisha / Lionsgate)

Kagurabachi’nin mangasının nasıl ortaya çıktığı sorulduğunda Imamura, “Çünkü Hokazono ‘bir intikam hikayesi yapmak istediğini’ söyledi,” dedi. “O zamanlar, bir shonen dergisinde intikam hikayesi yapmanın nispeten nadir olduğunu düşünüyordum. Ancak, Hokazono’nun intikam hikayelerini tek atışlık olarak çizdiğini göz önünde bulundurarak, ilginç bir eserin ortaya çıkmasına yol açacağına inanarak bu zorluğu üstlenmeye karar verdim.” Bu intikam hikayelerinin Hokazono’nun en sevdiği tür olabileceğini açıklıyor.

“Bence bu onun en sevdiği tür. Hokazono Western filmlerini, özellikle de Tarantino filmlerini seviyor,” diye devam etti Imamura. “Son zamanlarda John Wick gibi filmlerin de hayranı gibi görünüyor. Sanırım bu tür filmlerde sıklıkla yer alan türden bir intikam hikayesi çizmek istedi. ‘Jump benzeri’ bir hikaye çizmeye çalışmak yerine, kişisel olarak neyi seviyorsa onu çizmek gibi bir duruş benimsiyor.” Bu Batı etkileri Japonya dışındaki hayranlar arasında büyük yankı uyandırmış olsa da, gelen tepkiler beklenmedikti.

Ancak, Jump dergisinde popülerlik kazanma niyetiyle yarattığı için, uluslararası alanda nasıl ilgi görebileceğini bilinçli olarak düşünmemiştik,” diyor Imamura. “Dizileştirme başladıktan sonra denizaşırı ülkelerde de ilgi gördüğünü duyduğumda şaşırdım ve ‘Bekle, orada popüler mi?’ diye düşündüm.” Beklenmedik hoş bir tepkiydi, mutlu bir yanlış hesaplama gibiydi.

Peki siz Kagurabachi’de John Wick’ten bir şeyler bulabildiniz mi? Bu konudaki tüm düşüncelerinizi yorumlarda bize bildirin! Hatta animasyonla ilgili her şey ve diğer harika şeyler hakkında bana doğrudan ulaşabilirsiniz @yazartural adresinden ulaşabilirsiniz!

5Mid, farkıyla anime evrenine yolculuk yapın! Bizimle birlikte animelerin en can alıcı detaylarını, son dakika haberlerini ve unutulmaz önerileri bulabilirsiniz.

Kagurabachi Yaratıcısı Naruto’yu En İyi Manga Olarak Açıkladı

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir