Anime - Manga

Kagurabachi Yaratıcısı Naruto’yu En İyi Manga Olarak Açıkladı

Kagurabachi, Shueisha’nın Weekly Shonen Jump dergisi için en büyük yeni manga çıkışlarından biri haline geldi ve manga serisinin arkasındaki editör, yaratıcının Naruto’yu ne kadar sevdiğini açıkladı! Kagurabachi Japonya dışında da yayılarak son birkaç yılın en popüler yeni mangalarından biri haline geldi. Daha manganın ilk bölümü yayınlanmadan viral hale geldi ve Takeru Hokazono’nun orijinal manga serisi, ilk bölümden aylar sonra bile bu sıcak seriyi sürdürmeye devam ediyor. Ancak yaratıcının Shonen Jump dergisinden de gelen çok tanınabilir bazı etkileri olduğu ortaya çıktı.

Kagurabachi’nin hızlı popülaritesi şerefine Shueisha’nın MangaPlus servisiyle konuşan serinin arkasındaki editör Takuro Imamura’ya bir yaratıcı olarak Hokazono ile çalışması soruldu. Hokazono’nun büyürken Shonen Jump okuduğunu ve dergiyle birlikte bir manga serileştirme arzusu olduğunu belirtti. Daha da ileri giden Imamura, Naruto’nun Hokazono için büyük bir seri olduğunu ve hayranların Kagurabachi’de bile etkilerini görebileceğini açıkladı. Hatta Hokazono’ya genel olarak bir manga sanatçısı olması için ilham vermiş.

(Photo: Shueisha)

Kagurabachi Naruto Etkileri

Hokazono’nun ilham aldığı bir manga olup olmadığı sorulduğunda Imamura şu yanıtı verdi: “Naruto’yu kesinlikle çok seviyor. Tezuka ödüllü eserine ve ilk tek atışlarına bakarsanız, etki oldukça belirgindir. Ayrıca Chainsaw Man, Attack on Titan ve Ajin: Demi-Human gibi diğer son derece popüler serileri de inceledi.” Naruto’ya olan bu sevgi daha da ileri giderek Hokazono’ya bir sanatçı olması için ilham verdi, “Hokazono Jump okuyarak büyüdü, bu yüzden doğal olarak Jump’ta serileştirme arzusu vardı. Dahası, bir manga sanatçısı olma arzusu Naruto’dan kaynaklanıyor ve bu da onun önemini arttırıyor.”

Imamura Hokazono hakkında daha fazla konuşurken, yaratıcının sanatının da nasıl geliştiğine dikkat çekti: “Sanatının geliştiğini hissediyorum. One-shot için çizgileri hala acemi bir dokunuşa sahipti, ancak Kagurabachi’nin başlamasıyla hızla olgunlaştı. Yoğun haftalık serileştirme çalışmaları arasında bile çizimleri için çok çaba harcadığına inanıyorum. Bir başka değişiklik de yürüyüşlere başlamış olması (gülüyor). Görünüşe göre masasında oturmak yerine mahallede dolaşırken düşünme konusunda daha fazla ilerleme kaydediyor.”

Peki Naruto’nun Kagurabachi’nin yaratıcısı üzerindeki etkisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Herhangi bir benzerlik fark ettiniz mi? Bu konudaki tüm düşüncelerinizi yorumlarda bize bildirin! Hatta animasyon ve diğer harika şeylerle ilgili her konuda bana doğrudan ulaşabilirsiniz @yazartural adresinden ulaşabilirsiniz!

5Mid, farkıyla anime evrenine yolculuk yapın! Bizimle birlikte animelerin en can alıcı detaylarını, son dakika haberlerini ve unutulmaz önerileri bulabilirsiniz.

Kagurabachi Editörü Manga’nın ABD’deki Sürpriz Popülerliğine Yanıt Verdi

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir