Anime - Manga

Rick and Morty Dan Harmon 7. Sezonun Yeni Bir “Dönemin” Başlangıcı Olmasını Umuyor

Dan Harmon, Adult Swim dizisi Rick And Morty’nin yedi sezonu boyunca Smiths’in gemisini yönetmeye devam etti. Community ve Harmonquest gibi diğer sevilen dizilerden sorumlu olan animasyon şovun ortak yaratıcısı, çığır açan bu yedinci sezon hakkında konuşma fırsatını değerlendiriyor. Şimdi de yeni bir röportajda Harmon, Rick Sanchez ve Morty Smith’e odaklanan son sezonun televizyon dizisi için nasıl yeni bir dönem oluşturduğunu anlattı.

Adult Swim’in son bölümü “Unmortenrick “i izleme şansınız olduysa, Smith ailesi için evrenin değiştiğini biliyorsunuzdur. Tanıdığımız ve sevdiğimiz Rick, bir süredir Rick Prime olarak bilinen alternatif bir Rick olan karısının ölümünden sorumlu olan adamı arıyordu. Çoklu evren saçmalıkları sayesinde Evil Morty ile karşılaşan Rick, sonunda intikamını alabildi ancak bunun onu boşluğa düşürdüğünü fark etti. Yedinci sezonun yarısında, dizinin büyük kötüsü öldürüldü ve birçok hayran Rick And Morty’nin bundan sonra nereye gideceğini merak etmeye başladı.

(Photo: Adult Swim)

Rick ve Morty: Yeni Bir Dönem

Harmon geçtiğimiz günlerde The Wrap’e verdiği demeçte Rick And Morty’nin yedinci sezonunun dizi için yeni bir dönem olduğunu şu sözlerle ifade etti: “Bence 1-7 sezonları her zaman üretim hattıyla başa çıkmanın bir sonucuydu. O zaman montaj hattından ne elde ederseniz onu alırsınız, ki ben genellikle bundan büyük gurur duyarım, ama şimdi ‘Oh, aslında, ekrandaki içerik hakkında yaratıcı stratejik kararlar verebiliriz’ gibi bir döneme giriyoruz. Bu biraz meta bir cevap olacak ama 7. Sezon benim için programa uyduğumuz ilk sezonu temsil ediyor.”

Aynı röportajda Harmon, hem kendisinin hem de Justin Roiland’ın diziyi yaratma sürecine zarar verdiklerini belirtti: “Biz doğal felaketlerdik çünkü bütçelerimiz devasa boyutlardaydı ve diziyi ortak olarak yürüten iki kişi vardı ki ikisi de ‘ayağa kalkıp onlara saldıran’ türden insanlar olarak ün salmış değillerdi.”

Rick And Morty’nin bu son sezonunun dizi için yeni bir dönem oluşturduğunu düşünüyor musunuz? Yorumlarda bize bildirmekten çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir