Anime - Manga

Rick and Morty Rick’in En Şaşırtıcı Aile Üyesini Tanıttı

Rick and Morty 7. Sezon, dizinin genel hikayesini oldukça büyük bir şekilde ileriye taşıdı ve en yeni bölüm, şaşırtıcı yeni bir amcanın tanıtılmasıyla Rick Sanchez’in ailesine komik bir şekilde yeni bir üye ekledi! Rick and Morty, Rick Prime’ı geri getirmekle kalmayıp aynı zamanda Evil Morty’yi de geri getirmeye karar verdiği için dizinin son bölümüyle işleri büyük ölçüde sarstı. İki ana düşman ilk kez aynı bölümde yer aldı ve beklediğiniz gibi kanlı bir şekilde sonuçlandı.

Rick and Morty 7. Sezon 5. Bölümde Rick, Evil Morty’nin yardımıyla Rick Prime’ın nerede saklandığını nihayet buldu ve burada Rick Prime’ın tüm gerçekliklerde bir kişiyi tek seferde yok edebilecek yeni ve güçlü bir silah olan Omega Cihazı’nı ürettiği ortaya çıktı. Rick Prime, bu yeni silahın gücünü göstermek için onu, Rick’in amcası olduğu ve hem Rick’e hem de Rick Prime’a büyük bir bağlılığı olduğu ortaya çıkan ailesinin bir üyesini, Slow Mobius’u öldürmek için kullanır.

(Photo: Adult Swim)

Slow Mobius Kimdir?

Slow Mobius ilk olarak Rick and Morty’nin ilk sezonunun son bölümü olan “Ricksy Business “ta, zamanı yavaşlatma yeteneğine sahip ev partisine davet edilen görünüşte rastgele bir uzaylı olarak tanıtıldı. Rick Prime onu Omega Aygıtı’nın gücünün bir örneği olarak kullanmaya karar verir ve onun sadece ailesinin bir parçası olmadığını (Rick ona “Yavaş Amca” diye seslenir ve hatta onun için ağlar), Rick Prime onu öldürmenin kendisine de zarar vereceğini belirtir.

Bu kesinlikle ilk sezonda tanıtılan rastgele bir karakterle ilgili bir şaka (Morty, Rick’in onunla nasıl akraba olduğu konusunda açıkça kafası karışmıştı), ancak Rick Prime’ın Omega Cihazının ne kadar ölümcül olduğunu gösteriyor çünkü Slow Mobius, ölümünü yavaşlatmak için gücünü kullandıktan sonra tüm gerçekliklerde yok edildi. Bu kesinlikle vahşi bir an, ancak komik bir şekilde Rick’in geçmişine ve dizinin geleceğine doğru ilerleyen aile bağlantılarına daha fazla gizem katıyor.

Rick and Morty 7. Sezonda Slow Mobius’un ölümü hakkında ne hissettiniz? Bu konudaki tüm düşüncelerinizi yorumlarda bize bildirin!

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir