Counter-Strike 2

Valve, Counter:Strike 2 Kullanıcılarını Uyarıyor

Valve, AMD Radeon Anti-Lag+ Kullanıcılarını Counter-Strike 2’de Olası VAC Yasakları Konusunda Uyarıyor

 

gameishard.gg‘nin global espor yazarlarından Tom Misch’in bugün yayına aldığı habere göre Valve, Counter-Srike 2 oynayan kullanıcılarını uyardı. Counter-Strike 2 oyununda AMD Radeon Anti-Lag+ özelliğini kullanan kullanıcıların, VAC anti-hile sistemini tetikleyebilecek olan dll dosyalarını değiştirdiği için yasaklanabileceğini doğruladı.

Detaylar

Valve, sosyal medya aracılığıyla AMD kullanıcılarını, Counter-Strike 2’de Anti-Lag+ kullanmamaları konusunda uyardı. Bu işlev, Source 2 motorundan dll dosyalarının özelliklerini yeniden yönlendirerek gecikmeyi azaltmayı amaçlasa da, Valve’ın VAC anti-hile sistemi bunu hile olarak algılayabilir. Şirket, “CS koduyla oynanması VAC yasağına yol açacaktır” ifadesini kullandı.

AMD, Anti-Lag+ özelliğini en son sürücü versiyonu Adrenalin 23.10.1 ile özellikle Counter-Strike 2 için tanıttı. Valve, etkilenen kullanıcıları tanımlayabileceğini ve AMD bir güncelleme yayınladığında yasakları geri alabileceğini iddia ediyor. Ancak, AMD henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmamış, ancak sürücüyü geri çekmiş gibi görünüyor. AMD web sitesindeki indirme bağlantısı artık çalışmıyor ve Adrenalin yazılımı aracılığıyla sürücü yüklenemiyor, bir hata mesajı alınıyor.

Resmi Açıklama ve Kaynaklar

Bu uyarı, resmi CS2 Twitter hesabı tarafından paylaşıldı, AMD müşterilerini Counter-Strike 2’de Anti-Lag/+ etkinleştirmemeleri konusunda uyardı. CS koduyla oynamanın bir VAC yasağına yol açabileceği belirtildi. Tweet ayrıca AMD’nin sorunu düzeltecek bir güncelleme yayınlayacağını da belirtti.

Terimlerin Tanımı:

  • VAC: Valve Anti-Hile, Valve’ın oyunlarında hile yapılmasını algılamak için uyguladığı bir sistem.
  • dll dosyaları: Dinamik bağlantı kütüphaneleri, birden fazla programın aynı anda kullanabileceği kod ve verileri içerir.
  • Anti-Lag+: Oyunlardaki gecikmeyi azaltmayı amaçlayan AMD tarafından sunulan bir özellik.

Kaynaklar:

– CS2 Resmi Twitter Hesabı: @CounterStrike

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir