Counter-Strike: Global Offensive

AGO Esports ve x-kom Team, birleştiklerini duyurdu

Polonya tabanlı iki takım AGO Esports ve x-kom, Twitter üzerinden yaptıkları paylaşım ile birlikte birleştiklerini duyurdu. Organizasyon artık x-kom AGO adı ile anılacak.

AGO Esports, geçtiğimiz günlerde takımında bulunan Tomasz “phr” Wójcik, Grzegorz “SZPERO” Dziamałek ve Kacper “kaper” Słoma ile alınan kötü sonuçlar nedeniyle yollarını ayırmıştı. Takımdan ayrılan oyuncuların yerine herhangi bir transfer yapılmadı. Yani takım bünyesinde sadece 2 oyuncu bulunuyordu. Damian “Furlan” Kislowski ve Dominik “GruBy” Swiderski. Her 2 oyuncu da yapılan anlaşmayla birlikte, x-kom forması giyen oyuncularla birleşti. Birleşmeyle beraber, x-kom AGO kadrosunda 7 oyuncu bulunuyor. X-kom AGO’nun espor bölüm başkanı Maciej Opielski, kadro durumuyla ilgili bir açıklamada bulundu.

Opielski yaptığı açıklamada, 7 kişilik kadronun yapılacak seçmelerle ve değerlendirmelerle birlikte eylül ayı sonuna kadar düzenleneceğini söyledi. Yapılacak olan takım seçmelerinin de sadece kadroda bulunan 7 kişi ile sınırlı kalmayacağını ekleyen başkan, düzinelerce oyuncunun mercek altında olduğunu belirtti. Seçilecek olan oyuncuların sadece performans bazlı değil, kabiliyet, yeterlilik, kişilik ve görev sorumluluğu gibi takımı hedefe götürmeye yardım edecek birçok alanda değerlendirileceğini açıklamalarına ekledi.

X-kom, Dünya Sıralaması’nda 43. sırada bulunuyor. Bu gelişmenin ardından takım üst sıralara tırmanabilecek mi göreceğiz. Yeni takımın, 13-14 Temmuz tarihleri arasında, Polonya’da düzenlenecek olan Good Game League turnuvasına ve 20-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Games Clash Masters turnuvasına katılması bekleniyor. X-kom AGO’nun şu anki kadrosu şu şekilde:

  • Daniel “STOMP” Płomiński
  • Michał “mono” Gabszewicz
  • Oskar “oskarish” Stenborowski
  • Paweł “innocent” Mocek
  • Paweł “reatz” Jańczak
  • Damian “Furlan” Kislowski
  • Dominik “GruBy” Swiderski
  • Mikołaj “miNirox” Michałków (Koç)

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.