Counter-Strike: Global Offensive

ALEX, Team Vitality’den ayrılmaya hazırlanıyor

24 yaşındaki Birleşik Krallıklı oyun içi lideri Alex “ALEX” McMeekin, söylentilere göre Team Vitality’den ayrılmaya hazırlanıyor. Oyuncunun ayrılık sebebi ise yoğun turnuva ve çalışma temposu.

Fransız espor medyası 1pv.fr’nin raporuna göre, oyuncunun takımdan ayrılmaya hazırlanmasının sebepleri tamamen kişisel. CS:GO turnuva takvimi gerçekten çok yorucu. Yoğun geçen turnuva hazırlanma süreci, organizasyonlara gitmek için çok fazla seyahat edilmesi ve benzeri durumlar, oyuncuların hem motivasyonunu hem de performansını zaman zaman düşürüyor.

Uzun ve yoğun seyahatlerden sıkılan ALEX, rapora göre takımdan ayrılmayı düşünüyor. ALEX’în yerini alacak kişi ise LDLC forması giyen Ali “hAdji” Hainouss. Henüz kesinleşen bir şey olmasa da bu olasılığın gerçekleşme ihtimali oldukça yüksek. Nicolas “Keoz” Dgus da düşünülen isimler arasında.

Kadro değişikliği gerçekleşirse hAdji, kariyerinde ikinci defa yüksek seviyede oynama şansı bulacak. Oyuncu, daha önce Team Envy forması giymişti.

2018’in son günlerinde Team Vitality’e transfer olan ALEX, Happy’nin yerini almış ve günümüze kadar kesintisiz bir şekilde takımla birlikte mücadele etmişti. Kadroya dahil olduktan sonra oyun içi liderlik ve takım kaptanlığı görevlerini üstlenen Britanyalı oyuncu, takım içinde Fransız olmayan tek oyuncu konumunda.

2019 yılını görece iyi geçiren ALEX, takımla birlikte cs_summit 4, EPICENTER 2019, ECS Sezon 7 gibi önemli turnuvalarda şampiyonluğa ulaşmıştı. Eğer rapordakiler gerçekleşirse, Team Vitality kadrosu şu şekilde olacak:

  • Dan “apEX” Madesclaire
  • Cédric “RpK” Guipouy
  • Mathieu “ZywOo” Herbaut
  • Richard “shox” Papillon
  • Ali “hAdji” Haïnouss
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.