Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Astralis, IEM Chicago şampiyonu oldu

Astralis bir turnuvayı daha şampiyon tamamladı.

Bu sene neredeyse her turnuvada adından bahsettiren Astralis, sene bitmeden bir kez daha bunu başardı. DMAX’ten canlı yayınlanan mücadelede Astralis, Team Liquid’i 3-0’la geçti. Bu galibiyetle birlikte de 100.000$’lık ödülün sahibi oldu. Son zamanlarda Astralis katıldığı turnuvalarda şampiyonluğun en büyük adayı olarak gösteriliyor. Beklentiler de boşa çıkarmayan takım bu seneye damga vurmayı başardı.

Finalin ilk maçı çok yakın geçti. Mirage haritasında takımlar birbirlerini zorladı ama galip 16-14’le Astralis oldu. Henüz ilk maçtan çekişme başlayınca serinin yakın geçeceği düşünüldü ancak Team Liquid, Mirage haritasındaki mücadeleci oyununu diğer maçlar yansıtamadı. Bu yıl neredeyse her turnuvayı kazanan takımın formu gerçekten inanılmaz. Eli titreyen, düşük performans gösteren bir oyuncu dahi yok. Bunun avantajıyla 2. harityıa 16-7’yle tamamlayan ekip, son maçta ise 16-4 ile kupayı kaldırdı. Mirage’da kafa kafaya giden seri Nuke ve Inferno haritalarında tek taraflı geçti.

Astralis bu sene rakiplerine sadece takım ruhuyla üstünlük sağlamadı. Taktiksel olarak rakiplerinin hep üstünde olan ekip mental olarak da gerçekten muazzam seviyelerde gözüktü. Son zamanlarda adeta rakip tanımayan ekibi kimin durduracağı merak ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir