Counter-Strike: Global Offensive

AttackeR, fancy1 ve karsa, TyLoo’dan uzaklaştırıldı

Ortaya çıkan söylentiler üzerine TyLoo, Attacker, Fancy ve karsa’yı takımdan uzaklaştırdı.Takım tarafından 9 Ocak’ta yapılan basın açıklamasına göre QiFang “Karsa” Su ve YuLun “fancy1” Cai, sözleşmeleri devam etmesine rağmen başka takımlar ile görüşme halindeydi.

Sonuç olarak takımın koçu Karsa kovulurken, fancy1 ve Yuan Zhang “AttackeR” Sheng takımın ana kadrosundan çıkarıldı. Bu oyuncuların “herhangi bir organizasyonda TyLoo adına yarışmaları” yasaklandı. HaoWen “somebody” Xu ise açığa alınan bir diğer isim oldu.

Yapılan basın açıklamasında, “Gösterilen bu davranış takımın şirketle olan iyi ilişkilerine darbe vurmakla kalmamış, aynı zamanda takım içerisinde bazı anlaşmazlıklara sebep olmuştur.” ifadeleri kullanıldı.

Bu duruma ek olarak fancy1, AttackeR ve somebody’nin WCA, Pro Gamer League, WESG ve ESL organizasyonlarına katılmasının da yasaklandığı ve bu kararın TyLoo takımının editörü ve uluslararası gelişim müdürü Chang “Marshall” Luo tarafından teyit edildiği öğrenildi.

Söz konusu gelişmelerden etkilenen TyLoo oyuncuları HLTV’ye verdikleri demeçte herhangi bir yazılı anlaşmaya bağlı olmadıklarını ve tüm oyuncuların aynı maaşı alması konusunda ihlallerin yaşandığını söyledi:

Öncelikle, hiçbirimizin TyLoo ile yazılı bir anlaşması yok. Organizasyon bizlere her bir oyuncunun aynı maaşı alacağını söyledi ancak bu sözlerini tutmadılar. Daha sonra DD ve fancy1’a daha fazla maaş teklif edilmiş ancak bu gelişmeyi diğer takım arkadaşlarına söylememeleri istenmiş. DD söylememeyi kabul etmiş ancak fancy1 etmedi. Bunu öğrendiklerinde AttackeR, somebody ve karsa sinirlenmişti. Herkese aynı maaşı vereceklerini söylemiş ancak sözlerinde durmamışlardı. Bu yüzden oyuncular ayrılmak istedi. Daha sonra TyLoo da bir şeyler uydurarak oyuncuları takımdan uzaklaştırdı.

Chang “Marshall” Luo ise oyuncuların yaptığı bu açıklamayı yalanladı ve yazılı anlaşma konusunda söylenenlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti:

Oyuncuların söylediği şeyler doğru değil. Gerekirse bu konuda medyaya her türlü kanıtı sunabiliriz. Benim fikrimi soracak olursanız, eğer arada bir yazılı anlaşma olmasaydı diğer organizatörler de aldığımız bu kararı desteklemezdi.

Marshall, söz konusu oyuncuların ayrılmayı talep ettikten sonra fancy1 ve Hui “DD” Wu’ya fazladan maaş teklifi yapıldığını da sözlerine ekledi:

Açıkçası fancy ve diğerleri takımdan ayrılmayı talep ettiğinde, fancy ve Hui “DD” Wu’ya kalmaları için daha fazla maaş teklifinde bulunduk.

Konuya dair daha detaylı bir açıklamanın, takımdan uzaklaştırılan oyuncular tarafından bugün itibarıyla yapılması bekleniyor.

Takım kadrosunda yaşanan bu büyük değişiklik sonucunda TyLoo, WESG 2016’da üç tane oyuncuyu geçici olarak kadrosuna katacak. Bu oyuncular ise All Gamers’tan Zhen “HZ” Huang ve Born of Fire’dan Luo “ryk” Likan ve Lei “bottle” Mao olacak.

Geçici olarak katılan oyuncular ile birlikte TyLoo’nun WESG 2016 kadrosu şöyle olacak:

  • Ke “Mo” Liu
  • Hui “DD” Wu
  • Zhen “HZ” Huang (Geçici)
  • Luo “ryk” Likan (Geçici)
  • Lei “bottle” Mao (Geçici)
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.