Counter-Strike: Global Offensive

AVANGAR ve DreamEaters, Beşiktaş Espor kadın CS:GO takımının rakibi oldu

18-20 Ekim tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde düzenlenecek olan DreamHack Open Rotterdam 2019’a davet edilen ilk 2 takım Kazakistan temsilcisi AVANGAR ile Rusya temsilcisi DreamEaters oldu. Beşiktaş Espor kadın CS:GO takımı ise DreamHack Showdown Valencia 2019’da şampiyon olarak turnuvada yer almaya hak kazanmıştı.

$100,000 ödül havuzuna sahip turnuvada toplamda 8 takım bulunacak. Bu 8 takımın 5’i davet ile burada yer alacak. Benelux ve Avrupa elemelerinde başarılı olacak 2 takım da listeyi tamamlayacak. Beşiktaş Espor, DreamHack Open Rotterdam 2019’da mücadele edecek tek kadın CS:GO takımı olacak.

Valencia’da düzenlenen DreamHack Showdown’da dünyanın her yerinden güçlü takımlarla karşılaşan Beşiktaş, turnuvada oynadığı 4 karşılaşmada da yenilgi almayarak turnuvayı birinci olarak tamamlamıştı. Demise, Dignitas ve CLG gibi güçlü takımların bulunduğu organizasyonda, grubundan birinci olarak çıkan temsilcimiz, yarı finalde Dignitas kadın takımını, finalde ise CLG Red’i yenerek $50,000’lık ödülü ve Open Rotterdam slotunu kazanmıştı.

Son zamanlarda kadın CS:GO sahnesinde adını sıklıkla duyuran ve Avrupa’nın önde gelen takımlarından biri olmaya başlayan temsilcimiz için bu, bir turnuvadan daha fazlası. Erkek CS:GO sahnesinde adını sıklıkla duyduğumuz, son Major olan StarLadder Berlin’de ikinci olmayı başarmış AVANGAR gibi takımlarla mücadele etmek, kadın takımlarının da ne kadar güçlü olduğunu göstermek için bir fırsat. Beşiktaş Espor’un oyuncuları da verdikleri demeçlerde bu turnuva için ne kadar heyecanlı olduklarını ve sıkı çalıştıklarını belirtmişti.

Rotterdam Ahoy stadında oynanacak olan turnuvada ikili eleme sistemi bulunacak. Açılış ve kazananların maçı BO1 formatında oynanırken, eleme ve karar maçları BO3 formatında oynanacak. Playofflar ise çoğu zaman olduğu gibi BO3 üzerinden oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.