Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Beşiktaş Esports, kadın CS:GO takımı ile yollarını ayırdı!

Beşiktaş Esports bünyesinde mücadele eden kadın CS:GO’sunun en güçlü takımlarından biri olan kadro, takım kaptanı Juliano’nun Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuru ile birlikte Beşiktaş ile sözleşmelerini uzatmadıklarını ve yollarını ayırdıklarını açıkladı.

Temmuz 2018’de Beşiktaş Esports’a transfer olan Julia “juliano” Kiran, Zainab “zAAz” Turkie, Petra “Petra” Stoker, Anastasia “kr4sylya” Khlobystina ve Kseniya “vilga” Klyuenkova’dan oluşan kadro, iskeletini koruyarak bu zamana kadar mücadele etmeye devam etmişti. Vilga’nın takımdan ayrılmasının ardından eski Planet Odd oyuncusu Meyssa “Missa” Bellouati takıma katılmış fakat o da ekim ayında takımdan ayrılmıştı.

Beşiktaş ile yollarını ayıran oyuncular, Copenhagen Flames Female takımından Michaela “mimi” Lintrup’u da kadroya ekleyerek takımı tamamladı. Takım kaptanı juliano’nun yaptığı paylaşıma göre oyuncular şu anda herhangi bir kontrat altında bulunmuyor ve 2020 için yeni bir organizasyon arıyor. Mimi, juliano ve zAAz daha önce de Team Secret bünyesi altında beraber mücadele etmişlerdi. Üçlü, yeniden bir araya geldi.

Beşiktaş formasıyla katıldığı turnuvalarda her zaman favori takımlar arasında bulunan kadro, DreamHack Showdown Valencia 2019’u kazanıp, DreamHack Open Rotterdam 2019’da erkek CS:GO takımlarıyla mücadele etmişti. Cophenhagen Flames 2019 ve Intel Challenge Katowice 2019 turnuvalarını üçüncü bitirmeyi başaran takım, son olarak NEST Pro Series 2019 Female’i ikinci olarak tamamlamıştı.

Beşiktaş ile yollarını ayıran kadro şu şekilde:

  • Zainab “zAAz” Turkie
  • Julia “juliano” Kiran
  • Michaela “mimi” Lintrup
  • Petra “Petra” Stoker
  • Anastasia “kr4sylya” Khlobystina

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir