Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

BIG, denis’i yedeğe çekerken, smooya ve nex’i kadroya dahil etti.

Gob b’nin emekliliğini açıkladıktan sonra BIG, kadroda yaptığı değişiklikleri duyurdu. Değişiklikle beraber Owen “smooya” Butterfield ve Johannes “nex” Maget aktif kadroya alınırken, Denis “deniş” Howell ise yedeğe çekildi.

Yapılan duyuru ile birlikte smooya aktif kadroya dahil olurken, takımdaki AWP rolünü de üstlenecek. Nex ise sakatlığın nedeni ile kadroya hemen dahil edilmeyecek. Mayıs ayında sakatlanan oyuncunun düzelmesine ise çok kısa bir süre kaldığı belirtildi. Bu süre boyunca nex yerine Nikola “LEGIJA” Ninic BIG için mücadele edecek. Takımın bir sonraki turnuvası ise 3-7 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan GG.Bet New York Invitational.

Kadro değişikliklerini ek olarak, koç pozisyonunda bulunan Alexander “kakafu” Szymanczyk de görevden alındı. Koç görevini kimin üstleneceğini ise takım, önümüzdeki günlerde duyuracak.

Takım yönetimi, bu değişikliklerin yapılması gerektiğini fakat bireysel anlamda alınan zor kararlar olduğunu belirtti.  Takım sahiplerinden olan Daniel Finkler şunları söyledi:

2019 yılı şimdiye kadar bizler için zorluydu. Fakat her zor durum beraberinde doğru kararlar verebilecek fırsatlar getirir. Birçok zor durumla karşılaştık fakat bunların üstesinden çok çalışarak ve kararlılıkla geldik. Fakat her şey istediğimiz gibi gitmedi. 2019 yılının başında farklı beklentilerimiz vardı. Bu sebeple, CS:GO takımımızda önemli değişiklikler yapmaya karar verdik. Bu kararlar, bireysel olarak bizler için zorluydu. Biz “katı” bir organizasyon değiliz, arkadaşlığa ve takım ruhuna inanıyoruz. Hepimiz iyi bir kalbi var. Biz bir aileyiz ve aynı değerleri paylaşıyoruz.  Bu yüzden, kararlardan etkilenen kim varsa onlara minnettarlığımı sunuyorum.

BIG kadrosunun şu anki görünümü ise şu şekilde:

  • Johannes “tabseN” Wodarz
  • Tizian “tiziaN” Feldbusch
  • Ismailcan “XANTARES” Dörtkardeş
  • Owen “smooya” Butterfield
  • Johannes “nex” Maget (İyileşme sürecinde)

 

  • Nikola “LEGIJA” Ninić (geçici olarak)
  • Denis “denis” Howell (yedek)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir