Counter-Strike: Global Offensive

BIG, HP Omen’le olan sponsorluk sözleşmesini uzattı

BIG

Alman organizasyon BIG, HP Omen’le olan sponsorluk anlaşmasını uzattı ve ikilinin uğraşlarıyla kurulan Omen Akademi takımına yapılan yatırımları arttırma kararı aldı.

Counter Strike: Global Offensive sahnesinin en ünlü takımlarından olan BIG uluslararası turnuvalarda boy göstermesiyle sektöre ilgi duyan sponsorluk adaylarını bünyesinde topluyor. Takımın çok fazla sponsoru olmasa da doğru şirketlerle doğru anlaşmaları yaptığı söylenebilir. Bu anlaşmalardan biri olan HP Omen, oyunculara antrenmanlarda kullanması için teçhizat sağlıyor. Aynı zamanda iki organizasyonun katkılarıyla kurulan Omen Akademi, genç CS:GO oyuncuları için önemli bir fırsat. Bu anlaşmayı sürdürme kararı alan BIG, HP Omen’le olan sözleşmeyi uzatma kararı aldı.

HP, bilgisayar dünyasının en önde gelen markalarından biri. Senelerdir sektörde bulunan şirket son yıllarda işin espor boyutuyla da bir hayli ilgili. Daha önce 1907 Fenerbahçe’ye de sponsor olan HP Omen bir süredir Alman organizasyon BIG ile çalışmalarını sürdürüyordu. İki şirketin birlikte kurduğu akademi takım Omen Akademi, Almanya Ligi’nde başarıyla mücadele etmeye devam ediyor. Bu şekilde hem sektöre hem de BIG’e genç ve başarıya aç oyuncular yetliştiren bu anlaşma bir hayli değerliydi. Bu değerin farkına varan şirketler sözleşmedeki akademi bölümüne daha çok yatırım yapmaya karar verdi.

BIG, geçtiğimiz aylarda Xantares’i kadrosuna katarak dünyada birçok kişi tarafından konuşulmuştu. Daha önce de major turnuvalarda yakaladıkları başarılar onları popüler ekiplerden biri haline getirdi.

Organizasyonun diğer büyük sponsorları Red Bull, Corsair ve Betway. Bu anlaşmaların ne yönde ilerleyeceğini önümüzdeki aylarda göreceğiz.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.