Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

BIG, Sprout takımından syrsoN ve k1to ile anlaştığını duyurdu!

Uzun süredir kadrosunda bir değişikliğe gitmesi beklenen Almanya temsilcisi BIG, dün resmi Twitter hesabından yaptığı duyuru ile bu değişikliği gerçekleştirdiğini açıkladı. Sprout takımından k1to ve syrsoN’u kadrosuna katan takım, efsane oyuncusu gob b’yi de CS:GO operasyonunun başına getirdi.

Sprout’un parlayan ikilisi syrsoN ve k1to, BIG kadrosunda Birleşik Krallıklı 20 yaşındaki oyuncu Owen “smooya” Butterfield ve Johannes “nex” Maget’in yerini dolduracak. Nex yedeğe çekilirken, smooya’nın takım ile bağlantısı kalmadı. Nikola “LEGIJA” Ninic, CS:GO operasyonun başındaki görevden ayrılırken, BIG’ın eski oyuncusu Fatih “gob b” Dayik görevin yeni sahibi oldu. Ağustos ayında koç pozisyonuna getirilen Tobias “tow b” Herberhold ise görevine devam edecek.

Uzun süredir konuşulan transfer dedikoduları, değişikliklerin bu yönde olacağını tahmin etmiyordu. 2019’daki başarısız gidişata dur demek için tamamen Alman oyunculardan kurulu bir kadroya geçmesi tahmin edilen BIG’de, smooya ve temsilcimiz XANTARES’in takımdan ayrılacağını ve yerlerine 2 Alman oyuncunun getirileceği düşünülüyordu. Fakat XANTARES, takımdaki yerini korumayı başardı. Yeni kadroda 4 Alman oyuncuyla beraber oynayacak olan temsilcimiz, söylenenlere göre Almanca öğrenmeye çoktan başlamış.

BIG takımının CEO’su Daniel Finkler, yaptığı açıklamada: “2020 yılında üst sıralara saldıracak, devamlılığı olan ve gelişme gösterecek bir takım kurmak bizim ana hedefimiz.” ifadelerine yer verdi. 2019 yılı içerisinde elle tutulur hiçbir başarı gösteremeyen Almanya temsilcisi, Dünya Sıralaması’nda da ilk 30’un altına düştü.

BIG 2020 kadrosu şu şekilde:

  • Johannes “tabseN” Wodarz
  • Tizian “tiziaN” Feldbusch
  • Ismailcan “XANTARES” Dörtkardeş
  • Florian “syrsoN” Rische
  • Nils “k1to” Gruhne
  • Tobias “tow b” Herberhold (Koç)
  • Fatih “gob b” Dayik (CS:GO Başkanı)
  • Johannes “nex” Maget (İnaktif)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir