BLAST Premier World Final 2022'de İkinci Gün Yaşananlar, Vedalar, Sürprizler Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

BLAST Premier World Final 2022’de İkinci Gün Yaşananlar, Vedalar, Sürprizler

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Abu Dhabi kentinde düzenlenen BLAST Premier World Final 2022’nin ikinci günü geride kaldı. Oynanan 4 karşılaşmada da heyecan dozu oldukça yüksekti. 2. günün tüm ayrıntılarını ve özetlerini haberimizde bulabilirsiniz.

Blast Premier World Final 2022’de İkinci Gün Sonuçları ve Maç Özetleri

A Grubu

Kazananlar Finali – Liquid 1 : 2 FaZe
Kaybedenler Finali – Outsiders 0 : 2 G2

Outsiders – G2

İkinci günün ilk karşılaşması son Major şampiyonu Outsiders ve G2 arasındaydı. G2 ilk harita olarak Inferno seçerken, Outsiders ekibi Mirage seçti. Üçüncü harita olarak Anubis belirlendi. Karşılaşmanın ilk haritasına iyi başlayan taraf G2 oldu. Genç yıldızı monesy ile arka arka roundları hanesine yazdıran ekip ilk yarıyı 11-4 önde kapattı. İkinci yarıda da etkili oyununu sürdüren G2 haritayı 16-12 kazanarak seride 1-0 öne geçti. Turnuva umutlarını kendi seçtiği Mirage haritasına saklayan Outsiders felaketi yaşadı. G2 karşısında hiçbir varlık gösteremeyen ekip ikinci haritada 16-1 mağlup olarak turnuvaya çok erken veda etti.

Monesy seriye damga vuran oyuncu oldu.
Monesy seriye damga vuran oyuncu oldu.

Liquid – FaZe

A grubunun son karşılaşmasında dünün kazananları Liquid ve FaZe karşı karşıya geldi. Takımlar harita tercihleri olarak günün ilk karşılaşmasında olduğu gibi, Liquid Mirage seçerken FaZe Inferno seçti. Üçüncü harita Anubis olarak belirlendi. Mirage serinin en heyecanlı anlarına sahne oldu. İki takımda maç boyunca kontrolü hiç kaybetmedi. 14-11 geriye düşmesine rağmen pes etmeyen Liquid arka arkaya aldığı roundlarla durumu lehine çevirdi ve seride 1-0 öne geçti. FaZe kendi seçimi olan Inferno’da rakibine büyük baskı kurdu. İlk yarıyı 11-4 önde geçen ekip ikinci yarıda da bu oyununu sürdürdü ve seride durum 1-1’e geldi. Karşılaşmanın final haritasında daha tecrübeli olan taraf FaZe oyuncusu Twistzz’in etkili oyunuyla baskısını devam ettirdi. Rakibine üstünlük sağlayan ekip haritayı 16-9 kazanarak yarı finalin yolunu tuttu.

FaZe, Twistzz'in etkili oyunuyla yarı finalin yolunu tuttu
FaZe, Twistzz’in etkili oyunuyla yarı finalin yolunu tuttu

B Grubu

Kazananlar Finali – OG 2 : 0 Vitality
Kaybedenler Finali – Heroic 1 : 2 NAVI

Heroic – NAVI

B grubunun ilk karşılaşmasında turnuvanın 2 favori ismi kader maçı için karşılaştı. Kaybedenin evine döneceği seride NAVI Inferfo, Heroic Ancient seçti. Üçüncü harita olarak Nuke belirlendi. Kendi seçtiği haritaya iyi başlayan taraf NAVI oldu. B1t’in etkili performansıyla ilk yarıda durum 11-4’e geldi. İkinci yarıda da rakibine şans vermeyen NAVI 16-10’la seride 1-0 öne geçti. Ancient’te etkili olan taraf Danimarka temsilcisi Heroic’di. İlk yarıdaki üstünlüğünü maçın geneline taşıyan ekip seride durumu 1-1’e getirdi ve kader haritasına geçildi. Nuke büyük bir çekişmeye sahne oldu. İlk yarının sonunu daha iyi oynayan taraf NAVI oldu ve yarı 9-6 tamamlandı. İkinci yarıda da skor 13-7’ye kadar geldi. Sonrasında Heroic toparlansa da maçın sonuna nefesi yetmedi. NAVI, güçlü rakibini 16-14’le geçerek adını çeyrek finale yazdırırken, Heroic 2022’yi erken bir veda ile tamamladı.

Heroic, turnuvaya erken veda etti
Heroic, turnuvaya erken veda etti

OG – Vitality

Günün son karşılaşmasında dün kazanan iki ekip karşı karşıya geldi. OG Inferno seçiminde bulunurken, Vitality Mirage seçti. 3. harita Overpass olarak belirlendi. Günün son karşılaşmasında da tansiyon hiç düşmedi. Inferno haritası baştan sonra karşılıklı alınan roundlar ile geçilirken, haritanın sonunu iyi oynayan taraf OG oldu. Arka arkaya aldığı 7 round ile güzel bir geri dönüşe imza atan ekip 16-14 ile seride 1-0 öne geçti. İkinci haritada da bu havayı sürdüren OG, Vitality seçimi olan Mirage’ye de iyi başladı. İlk yarıyı 10-5 önde geçen ekip ikinci yarıda da etkili oyununu sürdürdü ve 2-0 ile yarı finalin yolunu tuttu. Turnuva başında şans verilmeyen OG, böylelikle 2 galibiyetle yoluna emin adımlarla devam ederken, Vitality çeyrek finalde G2 ile eşleşti.

Turnuvanın sürpriz takımı OG yoluna devam ediyor
Turnuvanın sürpriz takımı OG yoluna devam ediyor

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir