Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

BLAST Pro Series Los Angeles şampiyonu Team Liquid oldu

2019’un 3. BLAST Pro turnuvası olan BLAST Pro Series Los Angeles 2019 tamamlandı. 6 takımın yer aldığı turnuvada, Dünya Sıralaması’nda 1. sırada bulunan Team Liquid şampiyon oldu ve büyük ödülün sahibi oldu.

6 takımın da davet ile yer aldığı turnuvanın ödül havuzu $250,000’dı. HD Buttercup Building’de oynanan karşılaşmalar, grup maçları ile başladı. 6 takım da aynı grupta yer aldı ve birbirleriyle mücadele ettiler. Oynanan 15 karşılaşmanın ardından ilk 4 sırada yer alan Team Liquid, FaZe Clan, NRG Esports ve Cloud9 yarı finallerde yer almaya hak kazandı. BO3 formatında oynanan yarı final karşılaşmalarının ardından, Cloud9’ı yenen Liquid ve NRG Esports’u yenen FaZe Clan finalde birbirleriyle karşılaştılar.

Team Liquid 2-0 FaZe Clan

Finalin ilk maçı Nuke haritasında başladı. Haritaya CT tarafında başlayan Liquid, taraf avantajını iyi kullandı ve yaptığı galibiyet serileri sayesinde ilk yarıyı 11-4 önde kapadı. İkinci yarıda hata yapma lüksü olmayan FaZe, denemesine rağmen geri dönmeyi başaramadı ve haritayı 16-13 kaybetti. Stewie2K, bu haritada 30 kill almayı başardı.

Serinin ikinci haritası Liquid tarafından Inferno olarak seçildi. Maça T tarafında başlayan Amerika temsilcisi, karşılıklı alınan roundların ardından ilk yarıyı 9-6 önde kapamayı başardı. Twistzz’in üstün performans ortaya koyduğu haritanın ikinci yarısında ise rakibine hiç round kaybetmeyen Team Liquid, haritayı 16-6 seriyi ise 2-0 kazanarak BLAST Pro Series Los Angeles 2019’un şampiyonu oldu. Serinin oyuncusu ise Russel ‘Twistzz’ Van Dulken seçildi. Turnuva boyunca hiç yenilmeyen Liquid, $125,000’ın ve 10 BPS puanının sahibi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir