Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

BLAST Pro Series Moskova duyuruldu

Dünyanın en büyük takımlarının yer aldığı BLAST Pro Series, Rusya’ya gidiyor. BLAST Pro Series Moskova 13-14 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

Uzun süredir konuşulan ama henüz kesinleşmemiş olan turnuva, yapılan duyuru ile birlikte kesinleşti. Geçtiğimiz yıl ülkemizde de düzenlenen BLAST Pro Series, Los Angeles’tan sonra Moskova’ya uğrayacak. Düzenlenecek turnuva bu yıl içerisindeki 5. Pro Series turnuvası olacak.

Turnuva yeni yeni yapılan VTB Arena’da düzenlenecek. Ödül havuzu ise $250,000 olacak. 6 takımın katılacağı organizasyona davet edilen ilk 3 takım belli oldu. Natus Vincere, NiP ve ENCE. Diğer 3 takım, şimdiye kadar yapılan elemeler ve en iyi takımlar göz önüne alınarak belirlenecek.

Blast Pro Series bu sene içerisinde Saou Paulo, Miami, Madrid şehirlerinde düzenlendi.  Temmuz ayı içerisinde Los Angeles’a uğrayacak olan organizasyon oradan Moskova’ya geçecek.  Yıl sonunda ise $500,000 final serisi düzenlenecek. Blast Pro Series’in direktörü Nicolas Estrup, düzenlenecek turnuva ile ilgili bir açıklamada bulundu:

“Yeni VTB Arena’nın olanakları muhteşem ve BLAST Pro Series Moskova için düzenleniyor. Moskova’da yapılacak olan şov bizim için çok özel olacak. 1.5 milyar dolara inşa edilen VTB Stadyum, 12.000 izleyiciye ev sahipliği yapacak. Bu da Rus taraftarlarına unutulmayacak bir şov hazırlamak için bize imkan sağlıyor. Ayrıca düzenlenecek turnuva Moskova’da yapılacak olan ilk Major CS:GO turnuvası olacak . Bu bizim için büyük bir sınav ve gurur. En iyi BLAST Pro Series tecrübesi için her şeyimizi buraya aktaracağız ve dünyanın en büyük takımlarını buraya getireceğiz. Takımlar kupa için ve tabii ki ödül için oynayacaklar. Fakat aynı zamanda taraftarlar için de burada olacaklar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir