Counter-Strike: Global Offensive

BLAST Pro Series Sao Paulo ilk gün tamamlandı

Brezilya’da düzenlenen 250,000 dolar ödül havuzu sahip BLAST Pro Series Sao Paulo turnuvasının ilk gününde toplam 2 raunt oynandı.

Günün ilk maçlarında turnuvanın favorisi Astralis, turnuvaya Finlandiyalı ekip ENCE ve Team Liquid karşısında aldığı iki galibiyetle başladı. Brezilyalı ekip MIBR ise taraftar desteğini arkasına almasına rağmen iki maçta da rakiplerine karşı galip gelemedi. Kalan üç raunt yarın oynanacak ve puan durumunda ilk iki sırada yer alan takımlar finale çıkacak. Grup aşamasındaki tekli maçların ardından final maçı ise üç maçlık seri olacak. Final maçı BLAST Pro Series Stand-off* düellolarından sonra başlayacak.

Tüm sonuçlar ve detaylı tablo şu şekilde;

Raunt 1 maçları                                                                                                                Raunt 2 maçları

  • Europe FaZe 7-16 Sweden NiP (Mirage)
  • Denmark Astralis 16-14 Finland ENCE (Overpass)
  • Brazil MIBR 9-16 Finland ENCE (Train)
  • Europe FaZe 16-1 Brazil MIBR (Nuke)
  • Denmark Astralis 16-13 United States Liquid (Dust2)
  • Sweden NiP 3-16 United States Liquid (Mirage)

Turnuvanın Puan tablosu ise şu şekilde;

1. Denmark Astralis 6 Puan
2. United States Liquid 3 Puan
3. Finland ENCE 3 Puan
4. Sweden NiP 3 Puan
5. Europe FaZe 3 Puan
6. Brazil MIBR 0 Puan

*BLAST Pro Series Stand-off, grup aşamasında 3. olan takımın diğer bir elenen takımı seçmesiyle belirlenir. 5 farklı silahlarla yapılan 1v1 düellosunda en çok skor alan takım 20,000 dolar ödülün sahibi olur. 1v1 düellolarında 7 skor alan oyuncu düelloyu kazanır. Eşitlik durumunda en çok düello kazanan takım galip sayılır.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.