Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Chaos Esports Club, smooya transferini duyurdu!

2020 yılının ilk günü Almanya temsilcisi BIG ile yollarını ayırdığını açıklayan smooya, Gage “Infinite” Green’i yedeğe çeken ABD merkezli Chaos Esports Club’a transfer oldu. Transferin duyurusu takımın resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

20 yaşındaki AWP oyuncusunun, takım içinde problemler yaşayan bir karaktere sahip olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Smooya’nın geçmişine baktığımızda da neden bu kadar kısa sürede çok fazla takım değiştirdiğini gösteren sebeplerden biri bu. 2016 yılında profesyonel kariyerine başlayan Birleşik Krallıklı oyuncu, kariyerindeki 10. farklı takımda forma giymiş olacak.

Son olarak 2018 yılında BIG bünyesine dahil olan smooya, Şubat 2019’a kadar takımda aktif olarak oynamıştı. Temsilcimiz XANTARES’in transferinin ardından yeni bir kadro yapısına giden Almanya temsilcisi, smooya’yı yedeğe çekmişti. Yaklaşık 6 aylık bir yedek oyuncu sürecini geride bırakan genç oyuncu, geçtiğimiz ağustos ayında takımının aktif kadrosuna dahil olmayı başarmıştı. Fakat işler yine istenilen gibi gitmedi ve BIG ile smooya’nın yolları ayrıldı.

Smooya, eski takımıyla birlikte çeşitli büyük turnuvalara katılma başarası göstermişti. 2018 yılında FACEIT Major: London 2018’e katılan oyuncu, takımıyla birlikte turnuvayı 5.-8. sırada bitirmişti. Bu turnuvanın hemen öncesinde ise ESL One: Cologne 2018 gibi CS:GO’nun prestijli turnuvalarından birini 2. sırada tamamlayan BIG kadrosunda smooya da bulunuyordu.

2019 yılını hayal kırıklarıyla kapatan oyuncunun yeni adresi olan Chaos Esports Club’ın şu anki kadrosu şu şekilde:

  • Joshua “steel” Nissan
  • Cameron “cam” Kern
  • Ben “ben1337” Smith
  • Maxim “wippie” Shepelev
  • Owen “smooya” Butterfield
  • Alan “Shakezullah” Hardeman (Koç)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir