Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Cloud9, CS:GO kadrosunu yeniden yapılandırdı

Büyük turnuvalardaki başarısız performansların ardından beklenen oldu. Cloud9 kadrosunun tamamını yeniledi. Son zamanlarda CS:GO topluluğu arasında dedikodulara konu olan bu olay, takımın yaptığı canlı yayın sonucunda kesinleşmiş oldu. Takımın yeni kadrosunda, eski kadrodan sadece 1 isim yer alıyor.

CLoud9 “The 9s” ismi verdiği resmi canlı yayınında yeni kadrosunu açıkladı. Damian “daps” Steele, Oscar “mixwell” Cañellas, Kenneth “koosta” Suen ve Tyson “TenZ” Ngo takım katılan yeni oyuncular oldu. Eski kadrosan ise sadece Timothy “autimatic” Ta yeni kadroda yer alacak. Yapılan transferlerle birlikte eski kadronun neredeyse tamamı takımdan ayrılmış oldu. Yeni oyuncular, Maikil “Golden” Selim, René “cajunb” Borg, Daniel “vice” Kim, ve William “RUSH” Wierzba’nın yerini alacak.

Amerika temsilcisi, bu büyük kararı StarLadder Amerika Minor turnuvasında yaşanan başarısızlığın ardından aldığı söyleniyor. Takım, StarLadder turnuvasında The Quest ve New Identity takımlarına karşı oynadığı maçları kaybetmişti. Bunun yanı sıra ESL Pro League Sezon 9 Finalleri’nde sadece DETONA’yı yenip G2 ve Astralis’e karşı kaybettikten sonra turnuvayı 9-12. olarak bitirmelerinin de bu büyük kararın alınmasına katkısı var.

Daha önce Ghost forması giymiş James “JamezIRL” Macaulay ise takımın koçu olarak yer alacak ve Soham “valens” Chowdhury ile birlikte çalışacak. Valens, halihazırda takımla birlikte çalışıyordu. Valens, yapılan değişiklikler hakkında bir açıklamada bulundu:

“Kazanılan Major’dan sonra hiçbir zaman takımı yeniden yapılandırmayı düşünmedik. Sadece boşalan yerleri dolduracak oyuncuları bulup, eski formumuzu geri getirmeye çalıştık. Fakat Stew ve tarik’in ayrılması ve Skadoodle’ın emekliliğini açıklamasından sonra anladık ki yeniden yapılanmaya ihtiyacımız var.”

Takımın eski oyuncularından vice ve cajunb takımdan tamamen ayrıldı. Golden, Berlin Major turnuvası için NiP’e kiralandı ve RUSH ise yedeğe çekildi. Yeniden yapılanmanın ardından Cloud9 kadrosu şu şekilde:

  • Timothy “autimatic” Ta
  • Damian “daps” Steele
  • Oscar “mixwell” Cañellas
  • Kenneth “koosta” Suen
  • Tyson “TenZ” Ngo

 

  • James “JamezIRL” Macaulay (Koç)
  • William “RUSH” Wierzba (Yedek)
  • Maikil “Golden” Selim (Nip takımında kiralık)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir