Counter-Strike: Global Offensive

Copenhagen Flames, Assassin’in kadın CS:GO takımı ile anlaştı.

Copenhagen Flames, kadın CS:GO sahnesinde en iyi kadrolardan biri olarak kabul edilen eski Assassin takımı ile anlaştığını, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla birlikte duyurdu.

En son nisan ayında yapılan Copenhagen Games Female turnuvasında sahneye çıkan kadro, Wildfire, plan-B ve Dignitas gibi takımları mağlup ettikten sonra Büyük Final’de CLG Red takımına 2-0 yenilmişti. Bu yenilginin ardından kariyerine ara verdiğini açıklayan Klaudia “klaudia” Beczkiewicz yerine Vicky “vic” Dose kadroya dahil olmuştu.

Copenhagen Flames, yeni kadrosuyla birlikte 5-7 Temmuz tarihleri arasında, Valencia’da düzenlenecek olan DreamHack Showdown’a katılacak. 8 kadın takımının katılacağı turnuvanın ödül havuzu ise $100,000. Para ödülünün yanı sıra, turnuvada başarılı olan takım, DreamHack Open Rotterdam’da 7 erkek takımının yanında yer alacak.

Yapılan anlaşmanın ardından Copenhagen Flames’in sahibi Steffen Thomsen, açıklamalarda bulundu

Büyük turnuvalarda mücadele etmiş, derin bir tutkuya sahip, en büyük hedeflerinden biri erkek takımlarına kafa tutmak olan ve bunun uğruna çok çalışan, dünyanın en iyi kadın takımlarından biriyle anlaştığımız için büyük bir fırsatı değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Onlar, kadın sahnesinde tartışmasız bir elit seviyedeler. Bizim amacımız ise bu takımı daha yükseklere taşımak, belki de onları erkek takımlarıyla mücadele edebilecek seviyeye getirmek. Her şeyden önce önümüzde DreamHack Showdown Valencia var. Şampiyon olan takımın DreamHack Open Rotterdam’da yer alacağı ve erkek takımlarıyla birlikte mücadele edeceği bir turnuva. Rotterdam’da yer almak, takım için, para ödülünden çok daha önemli. Onlardaki bu hırs, anlaşmaya daha sıcak bakmamız için en büyük etken oldu.

Bu takım, yetenek, çalışma etiği, hırs, kendini adama gibi birçok özelliğe sahip. Bunların hepsi Copenhagen Flames’in değerleriyle örtüşüyor. Erkek ya da kadın fark etmez, bu özellikler bizim kulüp içerisinde istediğimiz şeyler. Diğer organizasyonlardan farklı şeyleri yapmaktan hiç çekinmedik. Her zaman espordaki en yüksek potansiyeli arıyoruz ve bu arama sadece bir ya da iki oyun için değil, bütün espor alanı için geçerli.

Copenhagen Flames kadrosunun tamamı şu şekilde:

  • Ksenia “vilga” Kluenkova
  • Alyona “Candy” Kuvaeva
  • Michaela “mimi” Lintrup
  • Kelly “KllyVe” Verhaegen
  • Vicky “vic” Dose
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.