Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

CS:GO’da dengeleri değiştirecek büyük güncelleme

Bugün erken saatlerde CS:GO yeni bir güncelleme aldı. Bu güncelleme, aktif görev haritalarındaki en çok oynanan haritalardan olan Dust2, Mirage ve Train haritalarında da önemli değişiklikleri barındırıyor.

Bu güncellemede, özellikle terörist tarafa avantaj sağlayacak bazı değişiklikler yapılmış. Özellikle Dust2 ve Train haritalarının Bombside girişlerinde bu değişikliği göreceğiz. Mirage haritasında ise oyunun dengelerini tamamen değiştirecek güncellemeler var.

Dust2 haritasının Tünel bölümünde, tünelin üzerindeki skybox kaldırılarak oyuncuların tünel içerisinden taktik motoloflar ve sis bombaları atmasına imkan sağlayacak. Yani tünelin üzerindeki görünmez duvar artık yok!

Train haritasında ise Ivy ve A Bombside arasındaki skybox kaldırılarak terörist tarafına avantaj sağlanmış oldu. Ayrıca haritada yapılan küçük hata iyileştirmeleri de mevcut. Aslında bakarsak, CT tarafının güçlü olduğu bu haritada güçler dengelenmiş oldu.

Mirage haritasına ise bir bank eklendi. Bu sayede oyuncular bankın üzerinden shortu kesebilmenin yanında başka bir oyuncuya ihtiyaç duymadan middeki windowa da geçiş yapabilecek. Ayrıca B balkon bölgesindeki duvar biraz daha küçültüldü, böylece B bölgesini tutan oyunculara daha fazla açı sağlanmış oldu. A bölgesinde ise palace duvarları inceltildi ve daha fazla Wall-bang şansı doğmuş oldu.

Tüm bu değişikliklere bir arada bakacak olursak, bu güncelleme ile birlikte artık daha fazla çatışma izleyeceğiz. Daha fazla Wallbang ve daha fazla clutch imkanı sağlayan bu değişiklikler oyuna biraz daha hareketlilik katacak gibi görünüyor.

3 Comments

  • murat 1 Şubat 2020

    bu verimli güncel haber siteniz için teşekkür ederim. yeni keşfettim, düzenli takip edeceğim.

  • Kadir 31 Ocak 2020

    Anasını satım önce hileleri bi engellede insanlar rahat rahat oyun oynasın sonra haritalarda revize yaparsın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir