Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

CS:GO Major turnuvaları artık 1 milyon dolar dağıtacak

Valve tarafından geçtiğimiz gün yapılan açıklamaya göre, ilk olarak MLG Columbus 2016 ile başlamak kaydıyla tüm CS:GO Major turnuvaları 1 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip olacak.

Counter-Strike: Global Offensive resmi blogunda yapılan duyuruda, “Topluluk 2013’teki ilk Major turnuva duyurumuzdan bu yana akıl almaz bir ölçüde gelişim gösterdi. CS:GO turnuvaları artık dünyanın en büyük e-Spor etkinliklerinden biri haline geldi, gezegenin her yanından milyonlarca seyirciyi ekran başına geçiriyor, dev salonları dolduruyor ve çok daha yüksek ödüller dağıtıyor. Profesyonel CS:GO sahnesi büyük bir büyüme gösterdi ve artık Major Şampiyonaları da aynı ölçüde büyüyecek.” ifadelerine yer verildi.

2014 senesinden itibaren, DreamHack Winter, MLG Columbus ve ESL One olmak üzere üç adet Major titrine sahip CS:GO turnuvası düzenleniyor. Şu ana kadar bu turnuvaların tamamı 250,000 dolar ödül havuzuna sahipti. Yeni duyuruyla birlikte dörde katlanan havuzun, profesyonel sahnedeki hali hazırda oldukça güçlü olan çekişmeyi de ciddi ölçüde arttıracağı tahmin ediliyor.

28 Mart ile 3 Nisan tarihleri arasında oynanacak MLG CS:GO Major Championship Columbus 2016’ya katılması için şimdiye kadar sekiz takım davet edildi. Kalan sekiz takımın belirleneceği LAN eleme mücadeleleri 26-28 Şubat arasında oynanacak. Turnuvaya direkt katılacak davetli takımlar ise Team EnVyUs, Natus Vincere, FaZe Clan, Ninjas in Pyjamas, Fnatic, Virtus.pro, Astralis ve Luminosity Gaming oldu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir