Counter-Strike: Global Offensive

Demise, eXTREMESLAND Orta Doğu Elemeleri’nde zafere ulaştı!

Türkiye Elemeleri Finali’nde Sangal Esports’u yenerek Orta Doğu Elemeleri’ne katılmaya hak kazanan Demise, 27-28 Eylül tarihleri arasında Dubai’de düzenlenen Orta Doğu Elemeleri’nde zafere ulaştı. Temsilcimiz bu sonuçla birlikte Şangay’da yapılacak eXTREMESLAND CS:GO Asya 2019 turnuvasında yer alacak.

8 takımın yer aldığı Orta Doğu Elemeleri’nde Demise’ın yanı sıra Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Pakistan, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri elemelerinden başarılı olan takımlar bulunuyordu. 4’er takımdan oluşan iki ayrı grup şeklinde başlayan turnuvada, temsilcimiz B grubunda yer aldı. Demise, grupta Pakistan temsilcisi Portal Esports Blue, Birleşik Arap Emirlikleri temsilcisi Fraggerz ve Ürdün temsilcisi Divine Vendetta ile mücadele etti.

Temsilcimiz grup aşamasında oynadığı iki maçı da zorlanmadan kazanmayı başardı. 16-2 ve 16-12’lik skorlarla adını yarı finale yazdıran Demise, yari finalde Kuveyt temsilcisi Darkside ile eşleşti. BO3 formatında oynanan yarı final maçında haritalar Vertigo ve Dust 2 olarak belirlendi. Demise, her iki haritada da rakibine üstünlük kurmayı başardı. Vertigo’yu 16-10, Dust 2’yi ise 16-12 kazanarak finale çıkmayı başardı.

Finalde ise rakip Lübnan temsilcisi YaLLa Esports oldu. Nuke ve Inferno haritasında oynanan final mücadelesinde, 16-6 ve 16-8’lik galibiyetleriyle zafere ulaşan Demise oldu. Temsilcimiz oynadığı karşılaşmalarının hiçbirinde mağlubiyet almadan elemeleri tamamlamış oldu.

Bu sonuçla birlikte ufak bir para ödülü kazanan Demise, daha da önemlisi eXTREMESLAND CS:GO Asya 2019 turnuvasında yer almaya hak kazandı. $100,000 ödül havuzuna sahip olan turnuva, 14-17 Kasım tarihleri arasında Şangay’da düzenlenecek. Çeşitli Asya bölgesi elemelerinde başarılı olan 16 takım ise bu turnuvada yer alacak.

Takımımızın turnuva kadrosu ise şu şekildeydi:

  • ngiN
  • paz
  • mini
  • beyAz
  • imoRR
  • hardstyle (Koç)
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.