Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Demise, eXTREMESLAND Türkiye Elemeleri’nde zafere ulaştı

14-17 Kasım tarihleri arasında Şangay’da düzenlenecek olan eXTREMESLAND Asya 2019’da mücadele etmek için Türkiye Elemeleri’nde kozlarını paylaşan 8 takımdan Demise, Orta Doğu Elemeleri’ne katılmaya hak kazandı.

Çin, Japonya, Kore, Orta Doğu, Moğolistan, Okyanusya, Güney Asya, Güneydoğu Asya, Tayvan, Tayland ve Vietnam’da yapılacak olan elemelerden Orta Doğu ayağının Türkiye bölümü sabaha karşı oynanan final mücadelesiyle tamamlandı.

Türkiye’den toplamda 8 takımın yer aldığı elemeler, 1 günlük bir süreç olduğu için oyuncular çok uzun süre mücadele etmek zorunda kaldılar ve final maçı sabaha karşı tamamlandı. Newborn, Rock, Sangal Esports, Estanbul, outrage, Arena Bulls, Log Esports ve Demise’ın katıldığı elemede maçlar BO3 formatında oynandı.

Çeyrek finaller Newborn – Rock, Sangal Esports – Estanbul, outrage – Arena Bulls ve LOG Esports – Demise arasında oynandı. Yarı finale çıkmayı başaran takımlar ise Rock, Sangal Esports, outrage ve Demise oldu. Yarı finallerde Rock’ı 2-0 geçen Sangal Esports ve outrage takımını 2-1 yenen Demise ise finalde karşı karşıya geldi.

Final mücadelesinde ilk harita Inferno olarak belirlendi. Bu harita 16-8 Demise üstünlüğüyle tamamlandı. İkinci harita olan Mirage’de ise Sangal maçı bırakmadı ve 16-7 kazandı. Serinin son haritası Dust2’idi. Burada ise diğer haritalara göre daha tek taraflı bir maç oynandı ve Demise’ın 16-2’lik zaferiyle sonuçlandı.

Bu sonuçla birlikte Demise, 27-28 Eylül tarihleri arasında Dubai’de yapılacak olan Orta Doğu Elemeleri’ne katılmaya hak kazandı. Temsilcimiz, 8 takımın katılacağı turnuvada da birinci olmayı başarırsa, 14-17 Kasım tarihleri arasında Şangay’da düzenlenecek $100,000 ödül havuzuna sahip eXTREMESLAND Asya 2019’a katılmaya hak kazanacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir