Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Demise, Turkey5 ile yollarını ayırdığını duyurdu

Turkey5, ağustos ayında Birleşik Krallık merkezli espor organizasyonu Demise bünyesine katılmıştı. Demise tarafının resmi Twitter hesabından dün yaptığı paylaşımla birlikte, bu birlikteliğin sonlandırıldığı duyuruldu.

Space Soldiers’ın dağılmasının ardından belli bir süre hayatına ex-Space Soldiers ismi ile devam eden organizasyon, bu isimle çeşitli turnuvalara katılmıştı. Daha sonra koç hardstyle ile birlikte yeni bir yapılanmaya gitmek isteyen takım, Turkey5 adı ile yeni bir başlangıç yapmıştı.

Eski takımdan ngiN ve paz önderliğinde genç bir takım kurmayı hedefleyen ekip, imoRR, Eneshan ve oyun içi lider görevinde beyAz’ı kadroya katarak oluşumunu tamamlamıştı. Furiousss ise yedek oyuncu konumunda bulunuyordu. Bu 6’lı ile çeşitli online turnuvalara ve açık elemelere katılan takım başarılı olamamış ve aynı zamanda ESL Pro League’den MDL’e düşmüştü.

Ağustos ayında ise Turkey5, merkezi İngiltere olan Demise adı altında mücadele edeceğini kamuoyuna duyurdu. Bu değişiklikle birlikte kadrosuna mini’yi de katan Demise, çeşitli turnuvalarda boy göstermeye başladı. Zaman zaman maçlarda çok iyi performans gösteren takım, zaman zaman ise iyi görüntüsünden çok uzakta kaldı.

Demise ismi ile Dünya Sıralaması’nda 71.’liğe kadar yükselen ekip, eXTREMESLAND CS:GO Asya 2019 turnuvasında 2 bölge elemesini geçerek finallere katılmayı başarmış ve orada çeyrek finalde ViCi Gaming’e karşı kaybedip turnuvadan elenmişti.

Takım koçu Canpolat “hardstyle” Yıldıran, durum hakkında henüz sadece şunları söyledi: “Netleştirmeye çalıştığım birkaç konu var. O yüzden şuan bir açıklama yapmam doğru olmaz. Sadece biraz sabırlı olmanızı rica ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir