Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Dignitas, CS:GO takımı ile yollarını ayırdı

Kuzey Amerika’nın başarılı organizasyonlarından Team Dignitas, Danimarkalı oyunculardan oluşan Counter-Strike: Global Offensive kadrosu ile yollarını ayırdı. Takım, 2017 yılı için tamamıyla Kuzey Amerikalı oyunculardan oluşan bir ekip kurmak istiyor.

Epicenter’daki en büyük etkinliklerden birisini kazanan Danimarkalı ekip, 250.000 dolarlık büyük ödülün sahibi olmuş ve Dignitas’ı en başarılı Avrupa takımlarından birisi haline getirmişti. Organizasyonun resmi basın açıklamasına göre ise oyuncuların organizasyondan ayrılma kararı karşılıklı olarak alındı. Birkaç ay önce NBA takımlarından Philadelphia 76ers tarafından satın alınan Dignitas, şu an elit bir NA CS:GO ekibi kurmak istiyor.

Danimarkalı ekip geçtiğimiz hafta düzenlenen eleme turnuvasından sonra ELEAGUE Major’a katılmaya hak kazanmıştı. Turnuva 22-29 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlenirken, 1 milyon dolar ödül havuzlu organizasyonda Dignitas bulunmayacak. Valve’in kurallarına göre turnuvadaki yeri organizasyonlar değil oyuncular ellerinde bulunuyor. Dolayısıyla Dignitas ile yollarını ayırsa da, Danimarkalı ekip ELEAGUE Major’da mücadele edebilecek.

Organizasyon, 2014 yılında İngiliz oyunculardan oluşan ekiple yollarını ayırdığından beri Danimarkalı ekip ile turnuvalara katılıyordu. O zamandan bu yana birçok farklı oyuncu ile kadrosunu değiştiren organizasyon, Team SoloMid ve Astralis oyuncularından bazılarıyla da çalışmıştı. Danimarkalı oyuncuların geçtiğimiz yıl içerisinde ne kadar çok başarılı olduğunu göz önünde bulundurursak, büyük organizasyonların oyuncuları havada kapacağını söylememiz mümkün.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir