Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Dignitas, efsane NiP kadrosuyla CS:GO sahnesine geri döndü

Aylardır konuşulan transfer haberleri sonunda gerçekleşti. 2018 yılında CS:GO sahnesinden çekilen Dignitas, efsane NiP kadrosunun 4 üyesiyle birlikte rekabete geri döndüğünü duyurdu. Duyuru, takımın resmi sosyal medya hesaplarından yapıldı.

İlk olarak Kasım 2019’da çıkan dedikodular, CS:GO hayranlarını bir hayli heyecanlandırmıştı. Dignitas’ın biraz önce yaptığı duyuruyla birlikte de efsane NiP kadrosunun 4 üyesi; friberg, f0rest, Xizt ve GeT_RiGhT Kuzey Amerika temsilcisinin altında yeniden bir araya geldi. Takımın beşinci üyesi ise genç hallzerk.

En uzun süre birlikte oynayan dörtlü unvanına sahip olan GeT_RiGhT ve arkadaşları, 2012-2017 yılları arasında beraber ter dökmüşlerdi. Eski arkadaşlarıyla bir araya gelmesi hakkında GeT_RiGhT, açıklamalarda bulundu:

“Bu teklif önüme geldiğinde, geleceğim için masadaki en iyi seçenek olduğunu hissettim. Çünkü henüz kariyerimi bitirmeyi düşünmüyordum ve oyunu oynama isteğim her yerimi sarmış durumdaydı. Bunu uzun süredir hissetmiyordum. Dignitas gibi bir organizasyona katılmak, hayalin gerçeğe dönüşmesi gibi. Bunun sebebi ise takımın kendisi ve gelecek için yapılan planlar. Kolayca pes etmeyeceğim bir savaş olacağını bilerek her güne uyanacağım için çok heyecanlıyım.”

Takımın son üyesi hallzerk ise tam bir gelecek vadeden yetenek. Oyuncunun gelecek yıllar içinde Norveç’in en iyisi olacağına inanılıyor. Takımın koçu ise 32 yaşındaki Fifflaren olacak. Fifflaren, bu gelişmeyle alakalı şunları söyledi:

“Dignitas ailesine katıldığım için çok heyecanlıyım. Oyuncularına değer veren ve gelişime saygı gösteren bir organizasyon bulmak benim için çok önemliydi ve bunu sadece Dignitas ile yapabileceğimi biliyordum. Beraber muhteşem şeyler yapmak için umutluyum, haydi bir kez daha tarih yazalım.”

Dignitas kadrosu:

  • Patrik “f0rest” Lindberg
  • Richard “Xizt” Landström
  • Christopher “GeT_RiGhT” Alesund
  • Adam “friberg” Friberg
  • Håkon “hallzerk” Fjærli
  • Robin “Fifflaren” Johansson (Koç)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir