Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

DreamHack Delhi Invitational 2019’un şampiyonu pro100 oldu

6-8 Aralık tarihlerinde Hindistan’ın New Delhi şehrinde düzenlenen DreamHack Delhi Invitational 2019’da kupanın sahibi belli oldu. Finalde HellRaisers’ı mağlup eden Rusya temsilcisi pro100, büyük ödülün ve kupanın kazananı oldu.

NSIC Exhibition Ground salonunda oynanan DreamHack Delhi Invitational 2019, 6 takıma ev sahipliği yaptı. 4 takım davet ile turnuvada yer alırken, diğer 2 takım ise elemeler aracılığı ile burada bulundu. Güney Afrika temsilcisi Goliath Gaming, Bağımsız Devletler Topluluğu temsilcisi HellRaisers, Rusya temsilcisi pro100 ve Birleşik Arap Emirlikleri temsilcisi YaLLa Esports davetli olan takımlardı. Orgless5ive ve Lucid Dream ise elemelerdeki başarıları ile listeye ismini yazdırdı.

DreamHack Delhi, 3’er takımdan oluşan iki ayrı grup şeklinde başladı. A grubunda Goliath Gaming, Orgless5ive ve pro100, B grubunda ise YaLLa Esports, HellRaisers ve Lucid Dream takımları yer aldı. Grup maçları BO2 üzerinden oynandı ve her takım birbiriyle sadece 1 defa eşleşti. Gruplarını ilk 2 sırada bitiren takımlar ise playoff’a çıkmaya hak kazandı.

Yarı final eşleşmeleri, pro100 – YaLLa Esports, HellRaisers – Goliath Gaming arasındaydı. BO3 formatında oynanan yarı final karşılaşmalarında rakiplerini yenen ve finale çıkmayı başaran takımlar ise pro100 ve HellRaisers oldu.

Final serisi de bütün playoff’ta olduğu gibi BO3 üzerinden oynandı. Serinin ilk haritası Mirage, ilk uzatma süresi sonunda 19-15’lik Rusya ekibinin üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci harita olan Train’de de rakibine üstünlük sağlayan pro100, turnuvanın şampiyonu ve 20,000,000 Hindistan Rupisi’nin sahibi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir